Beograd
Avalski toranj produžava radno vreme
Od 12. maja kolos na planini kraj Beograda biće otvoren svakog dana od 9 do 20 sati. – JP „Emisiona tehnika i veze” odgovorilo na optužbe bivših zakupaca restorana na ovom objektu
U toku prethodnog vikenda i za prvomajske praznike prodato je oko 10.600 ulaznica za Avalski toranj, kažu u JP „Emisiona tehnika i veze”. Broj posetilaca, kako dodaju u javnom preduzeću koje gazduje kolosom na planini kraj Beograda, sigurno je veći od 12.000 jer predškolci i osobe sa invaliditetom ne plaćaju ulaz, a njima će i ubuduće biti omogućen besplatan obilazak tornja. Karte za osnovce i penzionere koštaju 50 dinara, a za ostale – sto.
Iz „Emisione tehnike i veza” najavljuju i da će vidikovac ove građevine od 12. maja raditi sat duže: svakog dana od 9 do 20 časova.
Javno preduzeće „Emisiona tehnika i veze” reagovalo je i na izjave Davida Stevanovića, direktora firme „Smut end tač” koja je bila zakupac ugostiteljskih celina na tornju. Ovo javno preduzeće raskinulo je u novembru prošle godine, posle samo pet meseci, ugovor o zakupu zbog, kako je navedeno, neizmirene kirije, a prošle sedmice naložilo je „Smut end taču” da ukloni šank sa pristupnog platoa tornju koji je, zajedno sa kafe-barom na 119. metru ove građevine, bio u zakupu.
David Stevanović je taj čin nazvao protivpravnim ponašanjem i naveo da je njegova firma uložila 4.600.000 dinara za opremanje ugostiteljskih celina na tornju iako to nije bila njena dužnost. On je dodao i da je ugovor raskinut zbog 500.000 dinara na ime zakupnine koju je, kako je naveo, „Smut end tač” uplatio dan posle raskida i izrazio protivljenje odluci o uklanjanju šanka dok je sudski proces protiv „Emisione tehnike i veza” u toku.
U „Emisionoj tehnici i vezama” ističu da šank nije napravljen sredstvima „Smut end tača”, već druge firme koja im je u tu svrhu pozajmila više od dva miliona dinara.
– Poslovnom saradnjom sa doskorašnjim zakupcima pretrpeli smo znatnu štetu jer kafei na platou i na vidikovcu već dugo ne rade. Zato smo prinuđeni da ih tužimo za naknadu štete, propuštenu dobit i narušavanje ugleda. Uputićemo i krivičnu prijavu jer su u konkursnoj dokumentaciji naveli lažne podatke – navodi se u saopštenju.
Ponovnim pregledom konkursne dokumentacije posle raskida ugovora, kako dodaju u ovom javnom preduzeću, ustanovljeno je da „Smut end tač” nije kvalifikovan za proizvodnju i promet hrane, već samo za trgovinu na veliko i malo.
– Utvrđeno je i da veliki deo opreme „Smut end tača” nije u njihovom posedu i ona je vraćena vlasnicima na njihov zahtev, a uz prisustvo predstavnika bivšeg zakupca. Time je ustanovljeno da su tvrdnje o uloženih 4.600.000 dinara neosnovane. U skladu sa ugovorom, ulaganje zakupca posle isteka zakupa neće biti nadoknađeno čime je naša ponuda za poravnanjem izraz dobre volje – zaključuju u „Emisionoj tehnici i vezama” i najavljuju da će uskoro objaviti novi oglas za zakup ugostiteljskih celina na tornju.
-------------------------------------------------
Do vidikovca autobusom 400
Sugrađani zainteresovani da bace pogled sa oko 120 metara visine odnedavno mogu da do vrha Avale dođu i sezonskom linijom 400. Ova linija saobraćaće sa Voždovca subotom, nedeljom i državnim praznikom od 8 do 19.30 časova, na svakih 40 minuta, sve do 26. avgusta.
Poslednji komentari
Радио Београд је први програм емитовао из Звечке на средњим таласима,фреквенције 684 КHz са два упарена предајника по 1000 киловата(2х1000 киловата).Са Авале програм је увек ишао на ултракратким таласима.Дакле предајник од 100 киловата на ултракратким таласима није мала маца,онај од 10 јесте.
100 kilovata na ukt-u je nepotrebno rasipanje ogromne energije osim ako emiter ne želi da slušaocima ozrači mozak.
Avalski toranj koji je sagradjen dobrovoljnim prihodima posle babrbarskog rusenja od strane NATO , trebao bi da dozivi bolju sudbinu. Mi se opet svadjamo i krademo jedni druge.






