Београд

Пљачкаши банке закључали запослене у тоалет

Из филијале АИК банке у Пожешкој 93 однели око 4.000 евра и 400.000 динара

Разбојници користили два пиштоља и нож Фото А. Васиљевић

Четворица разбојника опљачкалa су јуче у 11.55 часова филијалу АИК банке у Пожешкој улици 93, одневши, према незваничним наводима, око 4.000 евра и 400.000 динара. Они су користили два пиштоља и нож, али нико од запослених на срећу није повређен. Радници кажу да су у банку ушла двојица починилаца, а један од њих одмах је разоружао припадника обезбеђења који се налазио у згради и потом га закључао у тоалет.

На месту догађаја могло се чути да су нападачи били у тамној одећи, а пљачкаш који је тражио новац лице је умотао у црни шал, а главу покрио црном капом. Када му је службеница предала паре, узвикнуо је „дај још”, претресајући простор иза шалтера. Потом је, према незваничним тврдњама, запослену од које је узео готовину и њену колегиницу затворио у тоалет. Пластичне кутије с новцем маскирани разбојник је покрио и са саучесницима побегао аутомобилом.

Према незваничним информацијама, још неколико припадника обезбеђења стигло је на место пљачке пошто су починиоци побегли, а објекат у Пожешкој 93 све време је био под видео надзором. У филијали АИК банке у тренутку разбојништва није било клијената.

Један од очевидаца открива да су се нападачи одвезли тамноплавим аутомобилом марке „форд”.

– Видео сам их на паркингу како излазе, а један од њих носио је кутије умотане у јакну. Били су високи између 170 и 180 центиметара и крупније грађе. Брзо су ушли у тамноплави „форд” и било их је укупно четворица. Удаљили су се Пожешком, а ја сам се упаркирао на њихово место – сведочи суграђанин који се затекао на паркингу испред зграде у Пожешкој 93.

Н. Д. Б.

објављено: 30/01/2010

Последњи коментари

Пипилентије  | 30/01/2010 12:16

...а један од њих одмах је разоружао припадника обезбеђења који се налазио у згради и потом га закључао у тоалет.
Да тај припадник обезбеђења неме једну ногу краћу! Да нема 60 година? Такве сам виђао по банкама. Стварно не видим чему ти људи служе осим да се смањи број социјалних случајева у народним кујнама. Додуше, да је припуцао ишао би аутоматски на робију. Дивљи запад је дечији стрип према Србији.