Друштво
Мотоциклизам зближио Путина и ратног ветерана
На београдској „Маракани” премијер Русије разговарао са Гораном Јовановићем Фонзом, председником Мото клуба „Ноћни вукови”
Ниш – Многе је прексиноћ изненадио призор на београдској „Маракани”, приликом посете премијера Руске Федерације утакмици Црвена звезда – Зенит. Уз Владимира Путина и српског премијера Мирка Цветковића, у срдачном разговору био је и Горан Јовановић Фонза, председник нишког Мото клуба „Ноћни вукови”. Било је и нешто што се није могло видети на снимку – десетак нишких „бајкера” из ове организације срело се и разговарало са Путином, који је инсистирао да се види са њима приликом боравка у Србији. Шесторица њих била су са руским премијером у свечаној ложи. Нишки мото клуб je нека врста филијале руских „Ноћних вукова”, који су пандан америчким „Анђелима пакла”, каже Јовановић и објашњава:
– После неколико сусрета и разговора са колегама из Русије неколицина нас у Нишу је иницирала да се у Србији формира клуб као што су „Ноћни вукови” у Москви. Наш клуб је један од најорганизованијих и најзначајнијих изван Русије.
Са Владимиром Путином Горан Јовановић се срео прошле године у Севастопољу.
– Путин је заљубљеник у двоточкаше, врстан мајстор на мотоциклу, прави бајкер. Велики је патриота и православац. Шта да кажем…? Заједно смо возили, један поред другог у дефилеу у Севастопољу. Јесте Велики Владимир био председник Русије, јесте сада премијер и више од деценије на челу светске силе, али он се, у суштини, не разликује ни од једног од нас. Као и сви ми, има занимања за многе ствари из обичног живота. И поред огромних државних обавеза искористи сваку прилику и увек воли да се дружи са нама, зна да запева и засвира … Он је наш пријатељ и брат заувек – каже Јовановић.
Премијер Русије се прошле године на великој смотри „бајкера” у Севастопољу одушевио колегама у овом спорту из Србије, посебно Гораном. Овај Нишлија који је на ратишту у Вуковару изгубио ногу посебно је импресионирао руског премијера.
– У дужем разговору тада позвао сам Владимира Путина да обавезно дође у Србију и Ниш, када будемо организовали неку од наших мото манифестација. Климнуо је главом и рекао: „Видећемо”. Зато уопште нисам био изненађен када смо добили позив да се на његову иницијативу сретнемо у Београду.
О чему су нишки бајкери разговарали са Путином на Маракани?
– Зна се, највише о мотоциклима, нашим смотрама и будућим манифестацијама. Али, и о фудбалу, јер је велики познавалац овог спорта и ватрени навијач Зенита, о спорту уопште и обичним стварима из живота.
Да ли сте договорили нови сусрет?
– Ништа конкретно нисмо договарали, али смо један другом на растанку рекли исто: „Видимо се”. И знам да ћемо се сигурно опет срести и бити заједно.
Тома Тодоровић
--------------------------------------
Путин два пута поменуо Јовановића у свом говору
Занимљиво је да је премијер Русије недавно, у говору на руској телевизији два пута, као пример патриотизма, поменуо Србина и Нишлију Горана Јовановића Фонзу. То још више говори колико цени нишког „бајкера” и колико је био и остао одушевљен њиме.
----------------------------------------
Фонзу знају на целој планети
– Небројено много пута боравио сам у иностранству. Имам пријатеље на свим континентима и одржавам са свима присне везе. Ипак, са Русима је нешто посебно, дишемо као једна душа, размишљамо исто, никада и нигде није дошло до размимоилажења ни у мишљењима, камо ли у већим и тежим стварима. Просто речено: ми Словени смо у свему јединствени и морамо сачувати ту слогу и братство – сматра Горан Јовановић Фонза.
Последњи коментари
To dokazuje da Putin i zemlja RUSIJA imaju razumljevanja i postovanje prema veteranima rata. Odusevljen je njime sto je invalid a i dalje vozi motor i prelazi tolike kilometre!
Господин Путин је поручио да цени сваког човека који би и живот дао за своју државу, а ми смо се свега одрекли, наши чаме у затворима, ја се само питам да господин Путин није дошао у Србију дан пре годишњице бомбардовања да ли би наши то уопште обележавали, или би полако све заборавили да би смо лагано ушли у НАТО, ево баш данас је дан када, односно годишњица , када су на Битољ бачене бомбе од стране Италијана као опомена да се прикључимо њима и Немцима, видите како се то радило и данас се тако ради, ако не милом онда силом.
Пази Путин зна а код нас се не зна за те Вукове, па свака част да су оформили нешто што је пандан Американцима, а наше је и боље, код њих тамо је све дрогирано и напушено, види какви су наши лепи, па јесу ли то они који са Бором Чорбом иду на моторима у Митровицу, баш сам приметила да ови бајкери имају душу, тако делују некако огромно и не знам ни ја како, кад оно у свим су добротворним акцијама






