Економија

Не видим шта Ђорђевић демантује

Војин Ђорђевић обратио се „Политици” подужим писмом које је насловио као деманти. Узалуд смо у оценама о раду новинара тражили шта је оно што се демантује у тексту „Банкротирао Подрум Палић”, и шта је оно што није тачно наведено. Нисмо пронашли.

Ђорђевић тврди да је нетачан податак да је он власник „Подрума Палић”. С обзиром да је овај суботички предузетник познат по оснивању великог броја повезаних предузећа можда му је промакло да су четири предузећа чији је он већински власник била власници „Подрумa Палић” пре него што је то предузеће отерано у стечај.

Тако, на пример, у Јединственој евиденцији акционара Централног регистра хартија од вредности пише да су власници 89,55744 одсто акција следећа предузећа: „Си енд Си компани”, „Си енд Си промет”, „Си енд Си сервис” и „Си енд Си шпедиција”. Власник тих предузећа је пре стечаја „Подрума Палић” био Војин Ђорђевић.

Саветујемо да убудуће о подацима објављеним у „Политици” господин Ђорђевић полемише с надлежним државним институцијама од којих смо преузимали и добијали званичне податке, доступне сваком писменом грађанину Србије.

Александра Исаков

објављено: 08/08/2010

Последњи коментари

Боки С. | 08/08/2010 13:34

Браво Александра, раскринкај браћу "бизнисмене".