Hronika
Bezbednosna situacija u Srbiji stabilna
BEOGRAD – Bezbednosno informativna agencija obeležila je Dan agencije u prisustvu državnog vrha, predstavnika pravosuđa, diplomatskog kora i verskih zajednica uz poruku da je bezbednosna situacija u Srbiji stabilna.
Pripadnicima BIA dan agencije čestitao je predsednik Srbije Boris Tadić poručivši Srbija ne sme da stane i da država neće biti plen protagonista nasilja i organizovanog kriminala.
Tadić je istakao da BIA treba da dobije podršku jer je deo državnog sistema koji je odlučan da se obračuna sa protagonistima nasilja i organizovanim kriminalom.
Prema njegovim rečima, država će sudbinu nasilnika i kriminalaca preuzeti u svoje ruke i smestiti ih u zatvor gde im je i mesto.
On je rekao da BIA mora da dobije svu podršku, jer je deo sistema i države koji je odlučan, da se uprkos svim iskušenjima, nepovoljnom ambijentu, nasilju, ekstremizmu, nasleđenom iz prethodnih decenija, organizovanom kriminalu, ekonomskoj krizi, kreće dalje u ostvarivanju ključnog cilja - priključenju EU.
Predsednik Srbije je pohvalio rad BIA, očekujući razumevanje građana za rad ove bezbednosne službe.
Direktor BIA Saša Vukadinović je istakao da je bezbednosna situacija u Srbiji stabilna i da će BIA maksimalnim ispunjavanjem obaveza učiniti sve da doprinese evropskom putu Srbije.
Vukadinović je rekao i da je uveren da će agencija ispuniti sve zadatke koji se nalaze pred njom, uključujući i hapšenje preostalih haških begunaca, Ratka Mladića i Gorana Hadžića.
On je rekao da se na čelu BIA nalazi oko dve i po godine i da su u tom periodu u njenom fokusu bile bezbednosne pojave i događaji koji ugrožavaju Srbiju, saradnja sa Haškim tribunalom i borba protiv organizovanog kriminala i terorizma, kako nacionalnog, tako i međunarodnog.
Vukadinović je naglasio da se za tu agenciju više ne vezuju afere i učestvovanja u kriminalnim aktivnostima, kao i zloupotrebe u dnevno-političke svrhe, kao što je to nekada bilo.
Premijer Srbije Mirko Cvetković, ističući da BIA predstavlja stub sigurnosti Srbije je naglasio da su pripadnici agencije dali veoma značajan doprinos borbi protiv organizovanog kriminala.
Cvetković je najavio da će Vlada Srbije, uvažavajući ekonomske mogućnosti države, u narednom periodu pokušati da značajno pomogne BIA.
Poslednji komentari
Није ми јасно зашто председник Тадић честитајући Дан БИА, моли грађане за разумевање за рад ове агенције. Зна море наш народ од коликог је значаја делатност служби државне безбедности, изузев ако председник Тадић није мислио на оне који су на те службе својевремено бацали дрвље и камење, а највише на Службу државне безбедности. Ово је ваљда другачија Служба државне безбедности , а слубе безбедности имају све државе, и треба да их имају, јер оне су један од важнијх атрибута државе, схватила је то и ова власт што се види и по молби председника Тадића, да ми народ имамо разумевање за њихов рад. Радите ви људи само свој посао и срећан вам празник!
da, vrlo je stabilna. nezaposlenost se smanjuje, plate rastu, narod je zadovoljan. skolstvo, zdravstvo i socijalne sluzbe kao u svedskoj...
gde vi zivite, ljudi? zar ne vidite kakvo je raspolozenje u narodu?
Kosovo je stabilno ili ga ne racunate u Srbiju?
Srbija zivi od kredita,bez kredita ne moze da opstane.Da li je to stabilnost?
Narod je veoma nezadovoljan i oseca se izigranim i opljackanim.Da li je to stabilnost?
Bolje cutite i radite nesto.Svaki dan samo cujemo neke parole koje veze sa realnoscu nemaju.






