Hronika
Život vredan 150 grama heroina
Policija u potpunosti rasvetlila ubistvo Nišlije Vladana Nikolića, usmrćen pre desetak dana zbog droge
Niš – Ubistvo mladog Nišlije Vladana Nikolića (30), 23. juna ove godine uveče, donelo je mnogo dilema na jugu i jugoistoku Srbije, a dve su najveće: na šta su sve spremni mladi ljudi u ovom delu naše zemlje koji su se opredelili za kriminal i preprodaju narkotika i koliko vredi ljudski život.
Pripadnici Policijske uprave u Nišu za kratko vreme rasvetlili su sve detalje događaja u naselju Vazdušna Banja i pohapsili počinioce, rekao je za „Politiku” Nebojša Petković, načelnik Službe opšteg kriminala PU Niš. Zločin se dogodio u vreme primopredaje droge i zbog načina plaćanja. Te večeri, po prethodnom dogovoru, u Vazdušnu Banju došli su Nišlije Dragan S. (33) i njegov blizak rođak Vladan Nikolić. Sa sobom su poneli 150 grama heroina, koliko su im naručili stanovnici Negotina i narkodileri Marko T. (28) i Ivica V. (30).
Na mesto kupoprodaje i primopredaje droge Negotinci su došli u društvu svoje sugrađanke Slavice Z. (25) i maloletne M. M. (15). I bez para. Njihova namera je bila, priznali su policiji posle hapšenja, da petnaestogodišnjom M. M., odnosno njenim seksualnim uslugama Nišlijama, plate heroin, ispričao je Petković.
Vladan i Dragan S. nisu, međutim, pristajali da daju drogu bez novca i trampu za seksualne usluge. Izbila je svađa u kojoj je Marko T. potegao vatreno oružje i ispalio više hitaca u Vladana – naneo mu je teške telesne povrede, od kojih je ovaj, iako je brzo prevezen u niški Klinički centar, preminuo sutradan ujutru. Dragan je uspeo da pobegne, a pred policijom i žandarmerijom u bekstvo su se dali i sve četvoro Negotinaca.
– Ubica Marko T. s maloletnicom pobegao je automobilom prema Kameničkom visu, ali je tu sačekan u zasedi policije i u međuvremenu u pomoć pozvane žandarmerije. Pokušao je da iskoristi maloletnicu kao taoca ne bi li uspeo da pobegne, ali je savladan i uhapšen. Pre samog hapšenja pucao je iz pištolja i na pripadnike MUP-a, ali, srećom, nikoga nije pogodio – rekao nam je načelnik Petković.
Dva dana kasnije uhapšeni su i svi ostali – Ivica i Slavica iz Negotina i Dragan iz Niša i posle saslušanja pred istražnim sudijom niškog Višeg suda određen im je, kao i Marku, jednomesečni pritvor.
Osim za ubistvo, Marko T. i Ivica V. osumnjičeni su i za izvršenje krivičnih dela nezakonite proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, za šta se sumnjiči i Nišlija Dragan S. Negotinci se terete i za krivično delo ilegalnog posedovanja oružja, a Slavica Z. iz Negotina za neprijavljivanje krivičnog dela i falsifikovanja dokumenata.
Prema rečima Nebojše Petkovića, svi uhapšeni, kao i smrtno stradali Vladan Nikolić, od ranije su poznati policiji po izvršenju krivičnih dela. A istraga oko ovog ubistva i pokušaja „originalnog” bezgotovinskog plaćanja droge biće proširena i na još neka lica, rekao je Petković, jer se sumnja da je u dogovaranjima i pripremi kupoprodaje heroina, s tragičnim završetkom, učestvovale još neke osobe iz niškog i timočkog kraja.
T. Todorović
Poslednji komentari
Ko to tvrdi da nema posla u Srbiji? Samo oni koji ne zele da rade, koji su dovoljno lenji i dovoljno neodgovorni prema sebi i svima ostalima! Gospodo, sto se ne setite da ste svi iz opanaka potekli i da je sramota raditi ovakve gadosti o kojima se pise i u ovom tekstu! Placati drogu tako sto ce podvoditi 15-godisnje dete? A gde su njeni roditelji? Problem ove drzave i naroda jeste nevaspitanje i nedostatak osnovnih moralnih vrednosti, koje se sticu samo u kuci! Kad to bude reseno, onda ce biti manje clanaka u ovoj rubrici.
Shto se mene tiche zhivot ovog narkodilera nev redi ni 1 gram heroina. Kamo sreche da se svi medjusobno potamane pa da normalan svet mozhe na miru da zhivi i radi. A neki zhale 15 godishnju devojcicu?! Danas petnaest godina nije isto kao pre trideset godina. Deca brzhe sazrevaju i znaju mnogo vishe o zhivotu u 15 godina nego shto su znali njihove bake ili ochevi. Sve njih treba na dugogodishnje robije i revaspitavanje.
Ima posla, ima u Srbiji posla, samo niko nece da radi iz ponizenja a i roditelji podrzavaju takvu decu, kao, sto radis za male pare ili tesko je to za tebe. Svi i baz skole hoce da imaju isti standard i porede se sa nekim ko je vredno ucio o bio radan pa sada ima . Drrustvo se deformisalo a nase demokrate uvezle zapad, drogu, kriminal pa je sada muka.






