Фудбал

Миљковић: Тек ћете видети прави Партизан

Фудбалери „црно-белих” истичу да победа у контролном мечу над Макабијем из Хаифе (3:0) није њихово најбоље издање. – Пашеко: Верујем да за мене има места у стартних 11

Грантово изненађење: Саша Марковић са бившим клупским другом Бојаном Шарановим (Фото А. Јоксић)

Од извештача „Журнала”

Изгледа да су фудбалери Партизана преспавали зимску паузу, да су клупски потреси прошли мимо њих, чим су доминацију са српских терена почели да извозе.

Класичан терор са лигашких и куп утакмица „црно-бели” су пренели на израелско тле. Две убедљиве победе у првој фази припрема (СКА Енергија 4:2, Макаби Хаифа 3:0) вреде више од пуких статистичких података и сугеришу да квалитет летос реновираног, а у јануарском прелазном року незнатно окрњеног тима, далеко превазилази оквире Суперлиге. Макар се испољавао само у сусретима контролног карактера.

Прерано је доносити суд после 180 минута, на средини треће од шестприпремних седмица, али је утисак да је Аврам Грант задржао све добре карактеристике Александра Станојевића. Ваљда зато „парни ваљак” и под командом новог тренера делује подједнако моћно као у ери његовог претходника.

– Окосница екипе познаје се у душу. Јесмо пре осам месеци променили доста играча, али има нас који годину и по играмо заједно, што нам доноси сигурност. Осим тога, низ јесењих победа учинио нас је ментално јачим, па се та снага преноси на терен – објашњава десни бек Александар Миљковић и додаје: – Добро изгледамо у тактичком смислу, лепо се постављамо, држимо линије тима на окупу, а све је последица искреног другарства међу нама. Јасно је и нама где шкрипи, које детаље би требало поправити. Није ово било наше најбоље издање. Тек ћете видети прави Партизан.

На малобројним тренинзима где се чуо глас Аврама Гранта, нови тренер је упозорио играче да играју брже. Није дуго требало играчима да савете упију. Тако су Саша Илић и Стефан Бабовић почели без страха, из прве, да гурају лопту унапред, креиравши акције за прва два гола.

– Играли смо брже, што је мало необично за наше просторе. Битно је да тај стил задржимо, можда га и побољшамо. Било нам је важно како ћемо истрчати утакмицу, а осећали смо се сјајно, што је последица добрих тренинга – констатовао је Милан Смиљанић.

У одсуству незадовољног Камаре, позицију задњег везног дуплирали су Смиљанић и Саша Марковић. Провели су на терену по 60 минута, а издање потоњег хвалили су саиграчи, честитали му на неким потезима, због чега не би било изненађење уколико некадашњи првотимац ОФК Београда постане откровење Аврама Гранта.

Тим стопама чини се да креће и Едуардо Пашеко. Оправдано оспораван због бледог јесењег учинка, бразилски нападач вешто користи сваку прилику да се докаже новом тренеру. На тренинг-мечу у Београду постигао је три, а у оба полувремена против СКА Енергије и Макаби Хаифе по гол.

– Кад ми није ишло, причао сам да је разлог томе што сам стигао после напорне сезоне у Бразилу. Сад, пошто сам се одморио, желим свима да покажем да Партизан није погрешио што ме је ангажовао. Надам се да ће се публика на пролеће гледати Едуарда какав је био у Бразилу. Ценим Лазара Марковића и Шћеповића, али верујем да за мене има места у стартних 11 – прижељкује некадашњи голгетер Сао Каетана.

Како је кренуло „црно-белима” на припремама чини се да ће тешко која екипа Супер лиге успети да их заустави.

----------------------------------------------

Глушчевић: Опасни из контре

Долазак Аврама Гранта у Партизан могао би да значи форсирање брже и игре на контранападе. Такав закључак намеће се из речи Игора Глушчевића, некада фудбалера, данас менаџера, у уторак присутног на трибини Спортског центра Макабија из Хаифе:

– Партизан је показао како и у раној фази припремног периода може да се буде убедљив. Видело се да је опасан из контре, конкретан пред голом и таквим оружјем сломио је овдашњег шампиона. Будите сигурни да ће Аврам унапредити игру Партизана.

Александар Јоксић
објављено: 02.02.2012.

Последњи коментари

Jazon Mils | 02/02/2012 08:19

Ovo me podsecana samohvalisanje! Pobedili u nekim trening utakmicama neke trecerazredne ekipe i sad dobili krila! Videćemo koliko vrede na Evropskoj sceni - gde su se jadno pokazali!

Nenad S | 02/02/2012 11:00

Brzina tranzicije iz odbrane u napad i obrnuto je kljucna za Evropu i ne bi trebala dlaziti kao iznenadjenje. To je ono sto nam je falilo.

trener sa pravom diplomom | 03/02/2012 09:00

Kakve su trenere imali u zadnjih nekoliko godina mora biti bolje.Partizan kao veliki klub nije smeo da dozvoli da treneri budu priuceni bivsi fudbaleri sa kursa od nekoliko meseci u FSS gde su im predavaci bili takodje bivsi fudbaleri sa zanimanjem kuvar, konobar i sl.