Остали спортови

Калинић председник Стонотениског савеза Србије

Делегација СТС Београда напустила седницу а Горан Коцић повукао своју кандидатуру због „неспоразума” са Нишлијама. – Дојучерашњи селектор обећао бољи струни рад

Губитници и победници: делегати СТС Београда напуштају Скупштину (лево), Зоран Калић, са делегатима СТС Војводине (Фото М. Антић)

Некадашњи трофејни играч, до јуче савезни селектор Зоран Калинић изабран је за новог председника Стонотениског савеза Србије (СТСС) на јучерашњој седници Скупштине у београдском хотелу „Континентал”.

Неизвесност око избора првог човека нашег Савеза нестала је пошто су шесторица од седам делегата из Београда, међу којима су била и двојица кандидата Горан Коцић и Зоран Гајић, напустили седницу. Претходно је Коцић за говорницом прочитао писмо које је Стонотениски савез Београда (СТСБ) добио из Ниша у којем су Нишлије тражиле три функције за подршку на јучерашњим изборима. Иако су прихватили захтеве Нишког регионалног савеза, Нишлије су ипак одлучиле да гласају за Калинића.

– Реч значи много више од папира. Ја сам човек са именом и презименом, прочитао сам ово писмо јавно да га не бих слао по редакцијама. Пошто није прихваћен наш предлог да се са дневног реда скине избор новог председника док се не формира комисија, која би у року од 60 дана утврдила шта се и како радило у Савезу, делегати СТСБ ће напустити ову Скупштину. Повлачим и своју кандидатуру – рекао је Коцић.

Пошто је утврђено да Скупштина има кворум и после одласка шест делегата Београда, настављен је рад. У конкуренцији за председника поред Зорана Калинића остао је само Радомир Савићевић, самостални кандидат. Калинић је представљајући свој програм истакао неколико битних ствари, које би требало урадити у наредном периоду:

– Нашим играчима треба пружити могућност да играју на великим турнирима. Постоје услове да се формирају три регионална центра у Београду, Нишу и Војводини, док би Косовски регион могао сарађивати са њима. Кад обезбедимо праве услове и направимо стонотениске центре недостајаће нам и квалитетни тренери, јер је евидентно да нам недостаје стручни кадар. Некад је чак боље не радити него лоше радити. Немамо довољну сарадњу са земљама у региону и то би требало променити. Неопходно је да направимо нови такмичарски календар и ажурирамо ранг листе такмичара. После 25 година репрезентативне каријере, осетио сам се способним да помогнем стоном тенису, који је мој живот и за који ћу увек бити спреман да радим.

Пошто је једногласно изабран за новог председника СТСС, Калинић је захвалио на указаном поверењу уз напомену да ће кроз редовне седнице Скупштине јавност бити обавештена о свему што се ради у Савезу.

Нови председник Скупштине СТСС је Славиша Станковић, а потпредседник Зоран Домазет. У новом Надзорном одбору су Зоран Герић, Игор Јевремов и Александар Тошић, а дужност дисциплинског судије обављаће Предраг Загорчић.

Т. Амић

објављено: 18/01/2009

Последњи коментари

nole petrovic | 18/01/2009 22:06

samo napred, dosta je bilo politiziranja, ajde malo da se radi. mislim da u savezu treba da bude mesta za sve koji na prvom mestu znaju, a posle toga zele da rade. Nadam se da ce moj poznanik dr Zoran Djokic - trener i selektor sest reprezentacija, profesor univerziteta, stonoteniser, imati mesta u novoj garnituri, ako ce se vrednovati strucnost.... Kalinicu, samo napred, ali prvo rascisti zaostale stvari...

Radomir Savicevic | 22/01/2009 22:55

... nije primereno da se PROGRAM pretsednickog kandidata prekida zbog cega nisam bio u mogucnosti da ga pretstavim tako da je javnost ostala uskracena. Prekidati se mogu diskusije koje duze traju kao i replike ali PROGRAM nikako. Moj cu Program objaviti kasnije.