Meni

Рукомет

Србија намучила најбоље на свету

Десето европско првенство рукометашица: Србија – Норвешка 26:28 (12:17). – Андреа Лекић: „Игра у наставку позив публици“

Фото Бета

Владарке светског рукомета морале су да се боре за победу против Србије све до тридесетак секунди пре краја када је, под претњом да ће бити одузета лопта због пасивног напада, Лин-Кристин Корен донела Норвешкој два гола предности. Био је то и коначан резултат сусрета првог кола Десетог европског првенства – 28:26 (17:12).

Имале су репрезентативке Србије и напад за вођство шест минута пре краја, али су већ биле на измаку снага, потрошених да се надокнади заостатак који је највише износио шест голова. Тако у тим моментима на терену није била синоћ наша најбоља рукометашица Светлана Огњеновић (девет голова из 11 шутева), а излазила је и Андреа Лекић чији је погодак у 52. минуту донео изједначење на 25:25 и иницирао повике „Србија, Србија“ са слабо попуњених трибина „Комбанк арене“.

- Екипе су имале падове у игри који су нормални за почетак турнира. Задовољан сам победом, а мислим да Србија може и до полуфинала – био је коментар селектора олимпијских, светских и европских шампионки Торира Хергирсона.

У великој промоцији својих могућности, српски тим је у другом полувремену био на путу да и раније ухвати корак са Норвежанкама. Бржом игром у нападу од оне која је у првом полувремену за последицу имала низ промашаја са девет метара и четири примљена гола из „контре“, наша екипа се нашла у великом налету, када су је задесила два узастопна искључења. Ипак, у минут и 50 секунди са две играчице мање, Катарина Томашевић је наставила да брани „зицере“ и капитулирала само једном (21:18). Мало касније пропуштена је можда најбоља прилика: при резултату 23:20 наша крила три пута нису успела да савладају Харалдсенову (12 одбрана, Томашевићева осам).

- Честитам Норвешкој, ми смо мало разочаране због пораза. У полувремену смо се договориле да заиграмо агресивније у одбрани. Надамо се да смо у другом упутиле добар позив публици да дође у већем броју. Са самопоуздањем дочекујемо наредне мечеве – рекла је Лекићева, која је издржала највише жестоких удараца ривалки.

Селектор Саша Бошковић се захвалио колеги на процени квалитета и рекао:

- Бавићемо се тиме да победимо Украјину. Ову утакмицу смо мало играли у грчу, али смо испунили обећање о односу према репрезентативном дресу.

++++++++++++++++++++++++

Дворана: „Комбанк арена“. Гледалаца: 2.000. Судије: Љоренте и Серадиља (Шпанија). Седмерци: Србија 6(7), Норвешка 4 (5). Искључења: Србија 12, Норвешка осам минута.

Србија: Томашевић, Рисовић, Крпеж, Поповић, Лекић 6, Дамњановић 3, Ерић 1, Рајовић 1, Поп-Лазић 2, Огњеновић 9, Филиповић 1, Нишавић 1, Милошевић, Стоиљковић, Лишчевић, Дмитровић 2.

Норвешка: Харалдсен, Солберг, Наес, Офтедал, Алстад 4, Локе 4, Бреиванг, Лунде-Бургерсен, Един 4, Фрафјорд 1, Бјорндален, Суланд 3, Корен 8, Госе, Јакобсен, Херем.