Свет

Ватикан: Папа не планира пут у Србију наредне године

Ватикан

ВАТИКАН  Папа Бенедикт XVI не планира пут у Србију наредне године на обележавање 17 векова Миланксог едикта, изјавио је данас представник за штампу Свете Столице Федерико Ломбарди. Верска информативна агенција (ВИА) пренела је да је Ломбарди рекао да је у контактима са српском патријаршијом помињана „евентуална могућност” папиног пута у Србију, односно у Ниш где ће бити одржана централна свечаност поводом обележавања 17 векова Миланског едикта.

„Међутим, та размишљања нису конкретизована”, казао је Ломбарди додавши да постоји позив донедавног председника Србије Бориса Тадића да папа посети Србију.

И италијанска агенција АНСА пренела је Ломбардијеву изјаву да папин пут у Србију 2013. године „није планиран”.

У својим поподневним емисијама исту информацију пренео је и Радио Ватикан.

Иначе, у среду у Ватикану почиње међународни конгрес на тему „Константин Велики - на траговима корена Европе”. Организатор је папска комисија за историју. 

Танјуг
објављено: 17.04.2012

Последњи коментари

MetoXija KocoBcka | 20/04/2012 08:43

Kao rece patrijarh Pavle - Dobro NEdoso!
Bezite od papista kaoto se bezi od zmija -sv.Marko efeski.
Doduse mogao bi da dodje, ALI prvo da klekne u Jasenovcu i pokaje se za nedela katolickih fratara koljaca dece.

ММР.  | 20/04/2012 14:30

"Много нам је жао,много"!

Vladan T. | 20/04/2012 20:34

Papa i katolici su se osnivanjem drzave Vatikan opredjelili za carstvo zemaljsko...dok pravoslavci jos uvijek teze Bogu i carstvu nebeskom!