Уторак, 09.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Џезу сам посветио живот

Џезу сам посветио живот
Завршио нови албум: Јован Маљоковић

Ваљевски џез фестивал, 27. по реду, почиње вечерас и трајаће до суботе, 15. октобра, уз учешће бројних домаћих и иностраних џезера. Оснивач и уметнички директор ове манифестације, џез саксофониста, композитор, аранжер и вођа „Балкан салса бенда” Јован Маљоковић каже да је џез фестивал у Ваљеву покренуо по угледу на чувени Бледски фестивал, највећи у некадашњој СФРЈ.

С поносом истиче да фестивал траје без прекида већ 27 година:

– Свих ових година на фестивалу су гостовали сви најзначајнији џезери са простора бивше СФРЈ. Ове године ће ту бити Словак Радован Таришка са својим вансеријским квартетом, са којим свира по целом свету, и би-бап алт саксофониста из Ријеке Денис Раз. Први пут на овом фестивалу наступа певачица Ирена Благојевић, ту ће, као и сваке године, бити београдски Биг бенд, свираће и Влада Маричић, а представићемо и младе српске џез таленте– прича Маљоковић, кога, по завршетку Ваљевског џез фестивала, очекује наступ на Коларцу.

У понедељак, 17. октобра, са својим „Балкан салса бендом” одржаће концерт филмске и џез музике, а поводом прославе деценије постојања Дирекције Феста, институције града Београда која организује Фест, фестивал „кратког метра” и Софест у Сопоту.

–Специјална гошћа на концерту биће Ана Софреновић. Већ смо имали серију концерата по позориштима Србије, изводили смо филмску музику, и Ана то сјајно ради, а при том добро познаје и џез– каже Маљоковић, и додаје да га после Београда чекају и наступи у Лесковцу и Нишу.

Последњи, девети студијски албум „Индискретно огледало” Маљоковић је са својим „Балкан салса бендом” објавио пре две године, а каже да је већ завршио песме за нови цеде, на коме ће гостовати Ивана Котов, наша соул и госпел певачица која живи у Њујорку.

– Надам се да ћу новим албумом учинити да се ствари овде помере набоље. Џезу сам посветио живот. Све сам прошао, свирао по клубовима, али и на великим страним фестивалима, чак и на Куби. Свирао сам и на чувеном Монтре џез фестивалу, што ми је круна каријере, јер свако ко почне да се бави џезом сања о наступу на том фестивалу. Без обзира на проблеме, дивно је бити џез музичар, путовати по свету, остваривати контакте са сјајним музичарима. Мени је музика истовремено и професија и хоби и радујем се кад год изађем на сцену.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.