Тема дана
Тадић: Градитељи мостова – понос Србије
Бешка, Нови Сад – Председник Србије Борис Тадић обишао је јуче радове на изградњи моста преко Дунава у Бешки и поручио грађанима да буду поносни због чињенице да се у Србији у овоме тренутку гради највише мостова на европском континенту.
Тадић је после разговора са извођачима радова изјавио да ће Србија, када буду завршени започети пројекти, имати чак 13 мостова преко Дунава, чиме се не може похвалити већина подунавских земаља.„Најскупљи су они мостови, путеви и бране који нису изграђени”, рекао је Тадић, објаснивши да непостојање савремене инфрастрктуре кочи укупни привредни развој.
Председник Србије је похвалио конзорцијум „Алпина” због убрзања радова на мосту, који је до сада био једно од уских грла на паневропском Коридору 10.
Аустријска „Алпина”, уз ангажовање домамаћих компанија, поред деценијама старог моста у Бешки гради још један мост, чиме ће брзина и интензитет саобраћаја на тој деоници бити изједначени са осталим деловима аутопута Београд–Нови Сад.
Србија, како је подсетио Тадић, има престижну традицију мостоградње, и дан-данас држи рекорде у неким специфичним мостоградитељским конструкцијама.
Председник Србије је градитељима широм Србије поручио да ће наредних месеци долазити у ненајављене посете како би проверио динамику радова на капиталним инфраструктурним пројектима.
Танјуг
Последњи коментари
koliko se secam , nekada su iz marketinskih razloga mostove obilazili poznati marsal i njegov sledbenik iz Pozarevca, i to zavrsene mostove!!
nas novi i lepi , sledbenik sledbenika, nam obilazi mostove, ali neizgradjene!
..u cemu je vic?
Е, да је нешто у животу Андрић. Намучио би се грдно писањем и брисањем о рушењу и градњи мостова. А можда би и сломио перо. (Ориг.аф.)
''Алпина'' је већ потрошила пет година у покушају да направи паралелну копију моста којим су домаћи грађевинари пре тридесетак година успешно премостили Дунав код Бешке за само две године. Са фотографије је видљиво да им тај Сизифов посао тешко иде и да нису чак ни стубове успели да прекопирају. С обзиром на досадашњу динамику ''ресављења'', за копирање читавог моста тешко да ће им и десет наредних година бити довољно.








