субота, 16.02.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:39

Србија - Јапан 3:0

Аутор: М. Милановићсреда, 07.04.2010. у 17:00

Реперезентација Србије састављена од играча из наше лиге без већих проблема убедљиво победила Јапан са 3:0 (2:0). – Стрелци Мрђа у 15. и 23. и Томић у 60. минуту

----------------------------------------------------------

Осака, 7. априла – И Јапан је пао пред налетом „Орлова”. Репрезентација Србије састављена од играча из домаће лиге, покорила је у Осаки селекцију Јапана која ће за нешто више од месец дана играти на Мундијалу у Јужној Африци.

Пораз од Србије свакако ће натерати Такеши Окаду да добро размисли кога ће водити на СП, али то и није наш проблем. Радује чињеница да ће Радомир Антић бити на слатким мукама после данашње утакмице, јер је већина играча показала да на њих може озбиљно да рачуна за највећу смотру фудбала.

Пре свих одскочили су голман Жељко Бркић који је бранио одлично, Драган Мрђа, Немања Томић, Марко Ломић, Павле Нинков, Дејана Лекић, па и млади Војислав Станковић. У суштини сви заслужују да буду похваљени, после онога што су пружили на стадиону „Нагаи”.

Све сумње у квалитет Радосава Петровића и другова, а било их је пре поласка у Јапан, пале су у воду већ после 23 минута игре. На изненађење 50.000 домаћих навијача Србија је водила 2:0 и то головима нападача Војводине Драгана Мрђе.

Шокирани Јапанци са неверицом су гледали резултат на огромним семафорима на јужној и северној страни, а песмом су покушавали да „пробуде“ изабранике Такеши Окаде. У томе ипак нису успели, обзиром да су Орлови до краја играли изузетно одговорно, дисциплиновано и повезано као да су заједно већ неколико година.

Драган Мрђа могао је да се прослави већ у 3. минуту игре, после продора по десној страни нападач Војводине избио је сам пред голмана Наразукија, али је уместо мреже погодио стативу. У наставку акције лопта се одбила до Петровића, али је и он био непрецизан. Оно што Драгану Мрђи није пошло за ногом на почетку меча јесте у 15. минуту – 0:1.

Запретили су Јапанци пет минута касније, али је одлично интервенисао Жељко Бркић, после шута Оказакиа са само неколико метара. Уместо у мрежи лопта је завршила у корнеру. Наставили су Јапанци да прете нашем голману, па је тако само минут касније шансу имао и Наказава. Лопта је после корнера дошла до капитена домаће селекције који је шутирао главом, али је Бркић поново сјајно интервенисао.

Јапанци нису успели да крунишу своје шансе голом, али зато изабраници Радована Ћурчића јесу, а већ у 23. минуту голом Драгана Мрђе Србија је водила – 0:2.

Покушао је изменама селектор Такеши Окада да размрда екипу, али помака на боље у игри домаће селекције није било. Истина запретио је Ишикада у 59. минуту, шутем са десет метара, међутим поново је одлично реаговао Бркић.

А, онда мајсторија младог фудбалера Партизана Немање Томића у 60. минуту за сигурних – 0:3.

Било је ово једно успешно путовање за Србију која је забележила нову победу, четврту у низу на гостовањима. Од квалификационог дуела са Литванијом, Орлови су победили Северну Ирску у Белфасту 1:0, Јужну Кореју у Лондону 2:0, Алжир у Алжиру са 3:0 и јуче Јапан у Осаки - 3:0.

Репрезентација Србије сутра се преко Париза чартер летом враћа у Београд.

СТАДИОН: Нагаи. ГЛЕДАЛАЦА: 50.000. СУДИЈА: Чои Мјунг Џонг (Јужна Кореја) 7. ПОМОЋНИЦИ: Ли Јубг Мин 7 и Јанг Бјонг Еун 7 (Јужна Кореја). СТРЕЛЦИ: 0:1 – Мрђа у 15, 0:2 – Мрђа у 23, 0:3 – Томић у 60. минуту. ЖУТИ КАРТОН: Петровић (Србија).

ЈАПАН (4-4-2): Наразуки 5, Токунага 5, Курихара 5 (46. Ишикава 6), Наказава 5, Нагамото 6, Инамото 6, Абе 5,5, Накамура 6 (70. Јамасе -), Ендо 6 (82. Макино -), Оказаки 6, Короки 5,5 (46. Тамада 5).

СРБИЈА (4-4-2): Бркић 8,5 (86. Јованић -), Нинков 8 (63. Вулићевић -), Миловић 8, Ломић 8, Томић 8 (85. Бељић -), Фејса 7 (69. Митровић), Петровић 7,5, Тадић 7 (52. Давидов 7), Мрђа 8,5, Лекић 7,5 (77. Калуђеровић -)

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Драган Мрђа (Србија) 8,5

Повреда Фејсе

Један од најбољих играча Партизана Љубомир Фејса морао је раније да напусти утакмицу због повреде колена.

- После првог прегледа у свлачионици сумња се на повреду лигамента. Минималан оток, колено је стабилно, покретно, тај унутрашњи део је за третирање за неку физикалну терапију. Повреда није теже природе, али захтева мировање до две недеље – рекао је Миодраг Младеновић, доктор репрезентације Србије.