Последња измена 08:38

Кошаркаши Партизана убедљиво преко Звезде у финале

среда, 09.06.2010. у 22:00

Кошаркаши Партизана експресно су се пласирали у финале плеј-офа.

У мечу пуном набоја и емоција, искључених тренера оба тима, слабог суђења и рекордно малог броја гледалаца, ретко виђеном серијом 38:2 у интервалу од 18. до 27. минута, шампион је демонстрирао силу и прилично деликатну ситуацију претворио у још један убедљив тријумф против Црвене звезде.

Ипак, стручни штаб „црно-белих” мораће и те како да анализира 201 дерби због чињенице да „велики прасак” није био плод врхунске игре већ стицаја чудних околности. Списак слабих параметара је подугачак, а најупечатљивији су 17 изгубљених лопти (Марић 4) и 19 промашених слободних бацања (Марић 19).

Звезда је као и у првом мечу била у егалу полувреме, али сада много мотивисанија и опаснија. Симултанком Бјелице отворила је меч са 11:0, а репрезентативац је постигао девет поена, укупно 16 у четвртини, што је код ривала створило велику нервозу.

Партизан није имао игру у рекету, сјајном плејмејкеру Мекејлебу затворен је продор и фаворит је био принуђен на шутерску опцију. Иако су се „црно-бели” брзо резултатски вратили у утакмицу, нису успевали да дођу до игре. У три последња минута друге четвртине догодила су се два кључна момента.

Прво су због честих приговора обостраном техничком грешком кажњени тренери оба тима, а минут касније Нешковић је показао Вујошевићу пут у свлачионицу, после његове, много пута виђене „минијатуре” када тиму не иде добро. Звездина предност од осам поена (39:31), прецртана је потом као гумицом. Остаће забележено као ретко достижан рекорд да један тим за минут постигне четири „тројке”.

Три поклон лопте ривала казнили су Кецман, Рашић, Робертс и Божић и то је био увод у крај који је уследио после одмора када је шампион серијом 13:0, у којој је Робертс израстао у играча дербија, декласирао домаћина. Да бар однос искључених актера буде изједначен, побринуо се поново судија Нешковић када је у 27. минуту показао и Трифуновићу пут ка тунелу.

ДВОРАНА:„Пионир”. ГЛЕДАЛАЦА: 1.500. СУДИЈЕ: Јовчић, Нешковић и Мрдак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 12 (1 „тројка”), Милошевић 5 (1), Кикановић 6, Радосављевић, Недовић 4 (1), Стевић 9, Радивојевић, Јеловац, Рондовић, Стојачић 4, Штимац 8 (1), Бјелица 26 (2).

ПАРТИЗАН: Робертс 17 (1), Синовец, Мекејлеб 13, Кецман 10 (3), Милошевић, Рашић 12 (3), Митровић 3, Божић 9 (3), Марић 10, Весели 11, Ђекић, Вранеш.

М. Стојаковић

------------------------------------------------------------------

Хемофарм у финалу плејофа против Партизана

Кошаркаши вршачког Хемофарма пласирали су се у финале плеј-офа домаће Суперлиге, пошто су у Крагујевцу победили Раднички са 91:75 (18:16, 26:21, 21:21, 26:17).

Хемофарм је тако славио у полуфиналној серији са 2:0, пошто је и у првој утакмици у Вршцу пре два дана победио са 114:97.

Најефикаснији у екипи Хемофарма био је Бобан Марјановић са 18 поена уз 10 скокова, Ерик Хил додао је 15. У домаћем тиму Младен Пантић постигао је 17 поена, два мање убацио је Вукашин Алексић.

Први меч финала у понедељак

Финална серија игра се до три победе, а прва утакмица на програму је у понедељак у Београду. Партизан је домаћин и 18. и 22. јуна, а Хемофарм 16. и 20. јуна. Сви мечеви почињу у 18 часова.