уторак, 26.03.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:03

Са клупе на Космет

четвртак, 26.10.2006. у 21:04
Севојно капитулирало тек у другом делу: гости су одлично чували Пуровића (десно)

Захваљујући "резервисти" Миланку Рашковићу који је са два поготка главом у другом полувремену решио питање победника, "црвено-бели" су се пласирали у наредну рунду нашег најмасовнијег такмичења у којој ће 8. новембра гостовати екипи Мокре горе у Зубином Потоку на Космету. После одличне партије у првом полувремену, гости су поклекнули у наставку и на крају незаслужено доживели убедљив пораз: Црвена звезда – Севојно 3:0 (0:0).

Јунак утакмице био је скоро заборављени Звездин нападач Рашковић сјајно искористивши прилику у другом полувремену. Први гол Рашковић је постигао у 55. минуту изванредним ударцем главом после корнера који је са леве стране извео Кривокапић. Лопта је завршила испод пречке, у десном горњем углу гостујућег гола и до тада најзапаженији појединац Исаиловић је капитулирао. Био је то почетак краја веома добре друголигашке екипе из Севојна.

Рашковић се поново у стрелце уписао у 78. минуту после акције коју је започео Миловановић, покушао голом да крунише Бугарин Георгијев, али је ипак пут до мреже гостију пронашао спретни Рашковић. Коначан резултат поставио је Душан Баста, Звездин капитен на јучерашњој утакмици. Тако је Баста на најбољи начин забележио повратак на терен после двомесечне паузе због повреде. Севојно је утакмицу завршило са десеторицом играча, јер је у 85. минуту због повреде терен напустио одлични голман Исаиловић, а како су гости претходно извршили све три измене, међу стативе је стао Ћосић и успео да сачува мрежу до краја сусрета.

После првог дела игре огоречни Звездини навијачи скандирали су: "Ово је смешно" због бледог издања домаће екипе. Критике са северне трибине изгледа да су имале јак утицај на фудбалере Звезде који су у наставку меча приказали много бољу игру и остварили победу.

Стадион: Црвене звезде. Гледалаца: 1.000. Јекнић (Београд). Стрелци: 1:0 Рашковић (55), 2:0 Рашковић (78), 3:0 Баста (83). Жути картони: Голочевац, Ћосић (Севојно).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радивојевић –, Баста 7, Анђелковић 6,5, Бишевац 7, Јоксимовић 7, Кривокапић 7 (од 70. Миловановић 7), Милијаш 6,5, Георгијев 6,5 (од 79. Тришовић –), Ели Тадеу 6 (од 46. Рашковић 7,5), Сузуки 6,5, Пуровић 6.

СЕВОЈНО: Исаиловић 7, Ћосић 6,5, Јевђевић 6, Пејчић 6 (од 80. Својић –), Поповић 6, Раковић 6, Шуњеварић 6, Вирић 6, Арсенијевић 6 (од 58. Симић 6), Голочевац 6, Манић 6,5 (од 56. Павићевић 6).

Играч утакмице: Миланко Рашковић (Црвена звезда).
Л. Делић

--------------------------------------------------------------------------

И Бежанија пеналима у четвртфинале

Шеснаестина финала
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – Севојно            3:0 (0:0)
Земун – РАДНИЧКИ (ПИРОТ)       1:1 (1:1), пеналима 3:5

Осмина финала
БАНАТ – Напредак            1:1 (1:0) пеналима 8:7
Младеновац – ВОЈВОДИНА         0:1 (0:0)
ПАРТИЗАН – Срем            2:0 (1:0)
Власина – БЕЖАНИЈА            0:0 пеналима 2:4
МЛАДОСТ (А) – ОФК Београд            2:0 (1:0)
Вождовац – Ч. СТАНКОМ            1:2 (0:1)

8. новембра
Мокра Гора – Црвена звезда
Раднички (Пирот) – Раднички (Ниш)

Утакмице четвртфинала играће се на пролеће.

Миран зимски сан за "црно-беле"

Партизан – Срем 2:0 (1:0), стрелци Јоветић у 24. и Марковски у 83. минуту. – Четвртфиналне борбе тек на пролеће

Победом над Сремом Партизан је осигурао миран зимски сан у нашем најмасовнијем фудбалском такмичењу. Централна фигура меча био је млади центарфор Стеван Јоветић који је чудесним, често и дечачким, потезима мамио аплаузе на отвореној сцени. Као и обично Јоветић је у утакмицу ушао врло расположено, дајући до знања противнику да са његовим дриблинзима нема шале. Обично када екипи није полазило за ногом Јоветић је покушавао да пробуди своје саиграче од којих је већина утакмицу сватила као лакши тренинг.

Партизан је мрежу противника начео у 24 минуту пошто је капитен Нађ мајсторски проиграо Јоветића. Млади нападач није пропустио дивну прилику, матирао је голмана Лукача са десетак метара. У првом полувремеу у коме је Партизан створио неколико изгледних прилика поштено се испромашивао Нигеријац Одита. Ређале су се као на траци Партизанове прилике, али мрежа је само једном била начета.

У наставку утакмице Срем, који се у првом полувремену углавном бранио, створио је идеалну шансуу 49 минуту. Нападач Ковачевић избио је сам пред голман Краља нашавши се очи у очи са једним од наших најбољих голмана, али је голман Партизана на себи својствен начин интервенисао и отклонио највећу опасност. Имали су гости из Сремске Митровице још једну дивну прилику на почетку другог полувремена, али је одбрана домаћих искуствено реаговала.

Небојша Маринковић је у два наврата, у 58. и 81. минуту два пута озбиљно запретио Лукачу. А онда, у 83 минуту, пошто је млади Босанчић несебично упослио Марковског, који је у 61 минуту заменио индиспонираног Одиту, добро је реаговао и матирао голмана Лукача.

Мечеви четрврфинала нашег најмасовнијег такмикчења на порогаму су тек на пролеће а победом над Сремом Партизан је скинуо једну бригу.

Стадион: Партизана. Гледалаца: 2.540. Судија: Горан Ковачић (Београд). Стрелци: Јоветић у 24 и Марковски у 83. минуту. Жути картони: Михајлов (Партизан), Јовановић (Срем).

ПАРТИЗАН: Краљ 7, Рнић 6,5, Михајлов 6,5, Бајић 6,5, Лазаревић 5,5 (од 46. Босанчић 6,5) Смиљанић 6,5, Нађ 7, Маринковић 7 (од 82. Лазић) Радосављњевић 6,5 Одита 5,5 (од 61Марковски 7) Јоветић 7,5.

СРЕМ: Лукач 6, Вукобрат 6, Радуновић 5,5, Ћулум 6, Поповић 6, Јовановић 6, Томич 5 (од 55 Филиповић 5) Совиљ 6,5, Савићевић 6 (од 61. С. Стокић), Де Оливеира 6, Ковачевић 6,5 (од 69. Станимировић 6).
Драган Тодоровић

Данас почиње продаја улазница за меч са Ливорном

Због великог интересовања пред први меч у овогодишњем циклусу Лига УЕФ–а управа Партизана одлучила је да од данас пусти у продају улазнице за сусрет са Ливорном. Одлучено је да карте буду за исток и запад 1.200 динара, а за југ и север 600 динара, док ће најскупље карте бити за ложе – 2.000 динара. Меч између Партизана и Ливорна на програму је 2. новембра.

МЛАДОСТ (А) – ОФК БЕОГРАД 2:0 (1:0)

Радосављев запечатио судбину "романтичара"

AПАТИН - Головима Саше Дракулића у 25. и Срђана Радосављева у 73. минуту сусрета, фудбалери Младости победили су екипу ОФК Београда, у осмини финала "Лав купа" Србије. У утакмици пуној темпа и атрактивних акција, Апатинци су оставили знатно бољи утисак, надигравши госте са Карабурме у свим елементима фудбалске игре.

Од првог судијског звиждука Младост је кренула офанзивно ка голу "романтичара". У 3. минуту шут је опробао нападач домаћих Сава Радосављев, али је лопта затресла спољни део мреже. Десет минута касније Дракулић је у шеснаестерцу идеално упослио Срђана Радосављева, чији је шут главом у последњем тренутку блокирао Тодоровић.

ОФК Београд је узвратио у 20. минуту преко хитроногог Бабобовића, који је у соло продору дошао до шеснаестерца Младости, а потом млако шутирао у наручје Жакуле. Играо се 25. минут када је Младост повела са 1:0. Срђан Радосављев је примио лопту на двадесетак метара од гола гостију, повео је до казненог простора где га је рукама зауставио Братић. Судија Тановић без двоумљења је показао на белу тачку, а сигуран реализатор најстроже казне био је Дракулић.

У 32. минуту искључен је тренер гостију Слободан Крчмаревић, који је шутнуо лопту у поље у тренутку док је игра била у прекиду. Његово искључење као да је "подгрејало" нервозу на терену, а од 40. минутa гости су играли са играчем мање, јер је Братић, након повлачења Тривуновића зарадио и други жути, односно црвени картон.

Бројчану предност на терену Младост је могла крунисати у 44. минуту, после муњевите акције у коју су започели Козош и Дракулић, а завршио Сава Радосављев ударцем преко гола са свега неколико метара.

Узбуђења је било на претек и у наставку утакмице. Почетком другог полувремена сусрет је прекинут јер је судија наредио да се испразни део трибине са навијачима гостију. У 48. минуту Трнавац је у шеснаестерцу оборио капитена ОФК Београда Бајалицу, што је судија окарактерисао као пенал. Шут Баковића са 11 метара Жакула акробатски брани.

Нову прилику за изједначење гости су имали у 72. минуту када је Бабовић из непосредне близине погодио стативу. Уследио је брзи контранапад Младости, лопта је дошла до Срђана Радосављева, који се у трку ослободио чувара и ефектно савладао немоћног Радаковића.

Ни уласком Ракића Београђани нису битније успели да поправе игру у нападу. Одбрана домаћих деловала је чврсто, и мало је недостајало да Младост до краја утакмице постигне и трећи погодак.

Тренер Апатинаца Петар Курћубић, био је изузетно задовољан игром својих изабраника:

-Била је ово веома специфична утакмица. После недавног сусрета на Карабурми многи су нас прозивали за игру и тактику. Данас смо приказали сасвим друго лице и мислим да су гледаоци могли да уживају у занимљивој и садржаној утакмици са два гола и великим бројем прилика. Гостима бих честитао на коректној игри, а мојим играчима на заслуженој победи.

Слободан Крчмаревић, тренер "романтичара" је изнео своје виђење утакмице.

-Немам примедби на победу домаћина. У првом полувремену се играло доста чврсто, а искључење Братића је доста утицало на нашу игру. У наставку смо кренули доста добро, али су  неискоришћени пенал и статива Бабовића у великој мери одредили даљи ток утакмице. Своје искључење не бих детаљније коментарисао, али је Тановић на исти начин могао искључити и Аилтона у утакмици са Звездом.

Спортски центар "Раде Свилар". Гледалаца 1.500. Главни судија: Драгомир Тановић (Суботица), 6. Стрелци: Дракулић у 25. минуту (из једанаестерца) и Срђан радосављев у 73. минуту утакмице. Жути картони: Десница, Трнавац, Козош (Младост), Тодоровић и Бабовић (ОФК Београд). Црвени картони: Крчмаревић (тренер) и Братић (ОФК Београд).

МЛАДОСТ: Жакула 8, Десница 7,5, Трнавац 7,5, Мојић 7,5, Смиљанић 7,5, Козош 8, (Маринковић-), Стевановић 7,5, Радосављев Срђан 8,5, Тривуновић 8, Радосављев Сава 8, (Симовић-), Саша Дракулић 8 (Кекић-).

ОФК БЕОГРАД: Илић 6, Бајалица 6, Братић 5, Тодоровић 5,5, Коларов 6, Ивеља 6, Новаковић 5, Нухи, 5,5, Бабовић 6, (Веселиновић-), Миловац 5, (Ракић 5), Баковић 5, (Пилиповић-).

Играч утакмице: Срђан Радосављев (Младост).