Горан Радосављевић и Градимир Налић нова су имена на списку сведока који, према захтеву Специјалног тужилаштва, треба да сведоче у својству грађана, у преткривичном поступку о политичкој позадини убиства Зорана Ђинђића.
За разлику од већине осталих имена са листе, они нису били саслушани пред судским већем Нате Месаровић.
Према најавама из Специјалног тужилаштва, које је новинарима пренео министар полиције Ивица Дачић, списак није коначан и ускоро се може очекивати листа нових имена за саслушање. Дачић је потврдио и да су на списку сарадници Војислава Коштунице, лидера ДСС.
Градимир Налић био је саветник Коштунице, у време док је овај био председник СРЈ. У вези са побуном ЈСО, коју сада истражује тужилаштво, име Градимира Налића помињао је лидер ЛДП Чедомир Јовановић као сведок на суђењу оптуженима за атентат. Јовановић је тада парафразирао Налићев говор на слави ЈСО, 21. новембра 2000. године, тврдећи да је он рекао да јединица треба да подржи патриоте Војислава Коштунице и да се окрене од оних којима је дала подршку 5. октобра јер ће их они продати Хагу. То је био разлог због чега је Ђинђић одбио да Налић буде министар полиције у његовој влади.
Налић је касније за медије рекао да је верзија атентата из оптужнице далеко од истине, због чега је адвокат Срђа Поповић тражио његово сведочење пред судом.
Лидер ЛДП изјавио је и да је Налић био чест гост у кући Душана Спасојевића у Шилеровој улици, поред Зорана Шамија, Аце Томића и Радета Булатовића и да су он, Томић и Булатовић били покровитељи Андреје Савића и Милорада Брацановића, који су наследили Горана Петровића и Зорана Мијатовића на челним местима у Државној безбедности после побуне ЈСО.
Горан Радосављевић није често помињан на суђењу за убиство Зорана Ђинђића. У време атентата био је командант Жандармерије.
Горан Радосављевић Гури
Његово име везује се за предају првооптуженог Милорада Улемека, 2. маја 2004. године. Управо је Радосављевић, годину дана касније, медијима одао да се Улемек те ноћи, мимо законских одредаба у случају хапшења особе са потернице, срео са министром полиције Драганом Јочићем и шефом БИА Радетом Булатовићем пре него што је пребачен у окружни затвор.
Министарка правде Снежана Маловић, уочи годишњице атентата на премијера Ђинђића, у изјави за „Политику” рекла је да у поступку који води Специјално тужилаштво неће бити пропуста као у ранијим истрагама, међу којима је и чињеница да је Улемека, у ноћи предаје, примио министар полиције. Због тога се очекује да је и име Драгана Јочића међу особама које треба да дају исказ о политичкој позадини атентата.
Министар Дачић напоменуо је да је захтев тужилаштва за прикупљање обавештења уследио по кривичној пријави која је упућена против лидера Демократске странке Србије Војислава Коштунице и бившег начелника Војнобезбедносне агенције Аце Томића и других, коју је тужилаштву поднео адвокат Срђа Поповић, заступник породице Ђинђић.
Због тајних контаката са „земунским кланом” пријавом се терете Булатовић и Томић. Раде Булатовић био је присутан када је Милорад Улемек дошао у кабинет Аце Томића, што је и Томић потврдио на суђењу. Сумња се да је тада Улемек добио обећање од Томића да војна јединица „Кобре” неће интервенисати против ЈСО на мосту „Газела”.
Поред поменутих политичара, заступници породице Ђинђић тражили су сведочење и Александра Тијанића, директора РТС-а и Владимира Божовића, тадашњег генералног инспектора полиције.
Тужилаштво тражи да још једном буду саслушани и сарадници премијера Ђинђића, Чедомир Јовановић, Душан Михајловић, Горан Петровић и Зоран Мијатовић.
Доротеа Чарнић