Последња измена 11:40

Партизан декласирао Шкендију из Тетова

Аутор: Драган Тодоровићсреда, 13.07.2011. у 22:41
Фото Бета

Разлика у класи и то огромна. Фудбалери Партизана декласирали су првака Македоније тим Шкендије из Тетова са 4:0 (0:0) у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. Гости из Тетова су сломљени у наставку сусрета када је до изражаја дошла боља физичка припремљеност и квалитет нашег првака. Меч на Топчидерском брду је протекао у фер и коректној атмосвери без иједног инцидента. Сада, за шест дана српском прваку остаје пука формалност да се пласира у следеће коло.

Кренуо је Партизан жестоко од самог старта, са јасним опредељењем да већ у првим минутима меча озбиљније угрози гол гостију. Јасна је била намера македонског првака – мирна игра у пољу а у нападу шта буде. Након почетне иницијативе, две три полуприлике преко Едуарда, Шкендија је у првом озбиљнијем покушају направила акцију из које досуђен пенал. У најмању руку спорна одлука арбитра из Казахстана. Након дуге лопте Реџепија са десне стране, Емини је најпре подигао лопту Бабовић реаговао без намере да захвати лопту руком, али Кучин је био неумољив. А онда да правда буде ипак задовољена Хасани узима кратак залет шут у десну Стојковићеву страну, голман Партизана се извио колико је могао и маестрално одбранио ударац са беле тачке, и подигао публику на ноге.

Партизан је дуго покушавао да дође до препознатљиве игре која га је красила у највећем делу прошле сезоне, али, нов тим, нови играчи, за све ће бити потребно још пуно времена и стрпљења. Средњи ред је деловао безвољно па је и Партизанова оштрица била одесечена од главних догађаја пред голом Зенделија. Гости су зналачки затворили све прилазе свом голу што је додатно отежавало посао Едуарду и Шћеповићу.Једино је Камара у 24. минуту добро опалио са преко 25 метара.

Какву је прилику имао Едуардо у 31. минуту. Камара је преварио готово комплетну одбрану гостију, затим мајсторски додао лопту до Бразилца, уследио је шут да би Зендели опет добро интервенисао, спасивши своју мрежу а тиме и своју екипу, која се последњих четврт часа игре у првом делу потпуно посветила чувању гола. Орасположио се потпуно и Стефан Бабовић када је који минут касније одлично прошао по десној страни, затим ухватио кратак залет са ивице шеснаестерца а онда још боље шутирао да би голман Шкендије поново био на искушењу. У тим моментима гостујући играчи су доста сецкали игру, служили се свакаквим средствима не би ли са што бољим резултатом отишли на одмор.

Само што се кренуло са центра Партизан је опет кренуо агресивно, Камара је након једне одбијене лопте шутирао а већ у следећем нападу добру прилику пропустио је и Едуардо.

А онда толико чекана радост за навијаче домаћег тима. Гол у прави час, на самом почетку другог полувремена. Едуардо и Шћеповић су кренули одлучно ка голу Шкендије, лопта се некако измигољила Никитовићу да би читаву акцију пратио Вукић и са пет метара послао неодбрањив ударац у гол. Стезао је Партизан обруч око мреже гостију, стрпљивом и много боље организованом игром стигао до новог поготка. Играо се 58.минут када је офанзивни Аксентијевић послао лопту ка Илићу, капитен је у свом стилу преварио чувара пропустио лопту до Едуарда, уследио је снажан шут Бразилца левом ногом са ивице шеснаестерца, милиметарски тачан и прецизан, па је Зендели био приморан на нову капитулацију. 2:0! Ако је досудио пенал за Шкендију, судија је мирне душе могао да покаже на белу тачку и 63. минуту када је Кучули оборио Едуарда у свом шеснаестерцу. Као да није имао храбрости да поново покаже на белу тачку.

Тек што је ушао у игру Немања Томић је прво у свом стилу преварио чувара Јилира а затим послао прави пројектил ка голу Зенделија, међутим, интервенисао је гостујући чувар у великом стилу. Притисак са свих страна, жеља да се да још који гол како би реванш у Скопљу био много пријатнији. А онда на сцену ступа нови бисер српског фудбала Марко Шћеповић. Какав гол, какав шоу, какви дриблинзи. Све у високом стилу од часа када је примио лопту, када је поређао све своје ривале, да би на крају предрибловао и немоћног голаман гостију Зенделија. Мајсторија која одавно није виђена.

Није се дуго чекало на нову радост. Јованчић је продро по десном крилу, још боље упутио центаршут да би несрећни и неспретни Емини послао лопту у сопствену мрежу! Шкендија се у тим моментима потпуно предала, њени играчи нису успели да издрже страшан темпо који је наш првак наметнуо, па се до краја само чекало са каквом ће разликом Партизан испратити госте у Тетово.

Стадион Партизана. Гледалаца: око 17.000. Судија: Артјом Кучин (Казахстан). Стрелци: 1:0 Вукић у 47. минуту, 2:0 Едуардо у 58, 3:0 Шћеповић у 73, 4:0 Емини у 76 (аутогол) Жути картони: Бабовић, Вукић (Партизан), Бериша, Сали (Шкендија)

Партизан: Стојковић 7, 5, Аксентијевић 8, Волков 7, Ранковић 6,5, Иванов 7, Камара 7, Вукић 7, Илић 6,5 ( од 67. Томић 7), Бабовић 7, Шћеповић 8 (од 87 Л. Марковић -), Едуардо 7,5 (од 75. Јованчић 7).

Шкендија: Зендели 5,5, Илир 6 (од 83. Абдуала -) , Куцули 5, Бериша 6, Никитовић 6, Мустафи 6, Хусеини 6 (од 87. Селмани -), Емини 5,5, Реџепи 6,5 (од 67. Нафију -), Хасани 6, Сали 5,5.

Играч утакмице: Марко Шћеповић ( Партизан)