Последња измена 09:42

Три пенала за Партизан, Страхиња Рашовић три гола за Звезду

Аутор: И. Ц.недеља, 08.02.2015. у 21:10
Поново на голу Партизана Слободан Соро (Фото И. Милутиновић)

Прва половина београдског дербија у регионалној лиги за ватерполисте је припала „црно-белима”, а друга „црвено-белима”. На крају – без победника: Црвена звезда – Партизан 8:8 (3:4, 1:2, 1:0, 3:2).

Највећу предност је имао Партизан – два гола разлике. Њу му је девет секунди пре истека друге четвртине донео с играчем више Стојановић (6:4). Пре тога је Мандић искористио и трећи пенал за Партизан.

Звезда је вратио у игру Виктор Рашовић минут и по пре краја трећег дела утакмице. Тада је искористио бројчано преимућство и смањио на 6:5. Изједначио је Рацков само што је истекао први минут у последњој четвртини и онда је почела још већа борба.

Суботић је вратио вођство Партизану (7:6), а онда је уследио преокрет. В. Рашовић је дао гол (7:7), потом и Бјелић из противнапада, па јеминут и 13 секунди пре последњег звиждука Црвена звезда повела (8:7).

Али, Партизан се није предавао и 44 секунда пре краја утакмице Јакшић је спасао свој тим од пораза (8:8).

Био је то исход меча два тима која су на зачељу групе у којој су тимови од којих ће се четири најбоља борити за звање „југословенског првака”. Звезда је дала први гол на утакмици (Драшовић), на 1:1 је изједначио Мандић из петерца, а потом су „црно-бели” стицали минималну предност (2:1 Стојановић, 3:2 Вицо, 4:3 Суботић из петерца).

Партизану није дао да одмакне Страхиња Рашовић. Он је изједначио на 2:2, па на 3:3, а онда и на 4:4.

Базен: „Мушкатировић”. Гледалаца: 300. Судије: Ћирић и Балажевић (Србија). Искључења: Ц. звезда 9(3), Партизан 12(4). Петерци: Партизан 3(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шефик, С. Рашовић 3, Драшовић 1, Танкосић, Томашевић, Ешкерт, Бјелић 1, В. Рашовић 2, Ранђеловић, Његован, Рацков 1, Обрадовић, Драксимовић, Јовић. Тренер: Савић.

ПАРТИЗАН: Соро, Вучинић, Мандић 2(2), Вицо 1, Суботић 2(1), Репановић, Гогов, Јакшић 1, Манојловић, Танасковић, Стојановић 2, Лазић, Ристичевић, Радојевић. Тренер: Вујасиновић.