Последња измена 13:02

Ватерполисти у четвртфиналу СЛ против Кине

Аутор: Бетачетвртак, 25.06.2015. у 17:00
Филип Филиповић

Србија је први део такмичења у Бергаму завршила као прва у групи. У петак ће у 20 часова играти у четвртфиналу са Кином а после тога почињу завршни мечеви за прво место и олимпијску визу.

Велика врућина дочекала је Србе и Аустралијанце на првој утакмици трећег кола. Савић је пред гол поставио Бранислава Митровића. На клупи повређени Јакшић док је прве минуте у Бергаму одиграо Милан Алексић. Прве две четвртине равноправне, коректне, без већих узбуђења. Само је ривал повео 1:0 да би затим наша селекција преузела иницијативу али предност никада није била већа од једног гола.

Друга четвртина је била занимљива по чињеници да је Србија сва четири гола постигла са играчем више и реализација је била стопостотна. Ни Аустралијанци нису заостајали, од три прилике искористили су две. Играло се гол за гол, последњи је постигао Филиповић 21 секунду пре великог одмора за минималац 6:5.

Фатовићев тим је последњи трзај направио изједначењем почетком трећег дела преко Милера. До краја тог дела игре мрежа врло доброг Митровића остала је нетакнута. На другој страни Филиповић је искористио петерац, Мандић и Митровић ударцима из даљине обезбедили предност која је гарантовала прво место у групи.

У последњих осам минута на голу је био Пијетловић. Аустралија је смањила на 9:7, затим пропустила играча више. Казнио је то Филиповић четвртим голом. До краја се играло опуштеније, забележили смо неколико добрих одбрана Пијетловића, сјајну асистенцију Алексића Никиђу за 11:7 и тачку Митровића за коначних 12:8.

Да не буде све идеално побринуо се један аустралијски играч који је ударио Душка Пијетловића. Реакција нашег центра у виду протеста изазвала је црвени картон али без последица и Србија ће вечерас играти са оба центра.

Базен Олимпијског центра. Гледалаца 200. Судије: Александреску (Румунија) и Влашић (Хрватска). Играч више: Србија 8 (7), Аустралија 9 (3). Петерци: Србија 1 (1)

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 1, Д. Пијетловић, Никић 2, Алексић, Јакшић, Филиповић 4, Прлаиновић 1, С. Митровић 2, Б. Митровић. Селектор:Савић.

АУСТРАЛИЈА: Денерлеј, Кембел 1, Форд, Котерил 1, Пауер, Гилхрист 1, Роач, Јангер 1, Свит, Тајлер, Хојден 3, Милер 1, Кларк. Селектор: Фатовић.