Последња измена 17:07

Партизан победио Јавор на дебију тренера Друловића

недеља, 18.10.2015. у 21:25
Други гол на мечу: Андрија Живковић (Фото Милан Рашић)

БЕОГРАД – Фудбалери Партизана победили су вечерас на свом терену Јавор са 3:2, у утакмици 14. кола Супер лиге Србије и прескочили га на трећем месту на табели.

На стадиону у Хумској, пред око 4.000 гледалаца Јавор је повео у деветом минуту голом Стефана Дражића, а Партизан је преокренуо головима Милоша Остојића у 29. минуту и Андрије Живковића у 35. минуту. Валери Божинов је у 67. минуту постигао трећи гол за црно-беле а коначан резултат постигао је Марко Колаковић у другом минуту судијске надокнаде времена.

Партизан је сада трећи на табели са 24 бода, а Јавор на четвртом месту има бод мање.

Партизан је са клупе предводио нови тренер Љубинко Друловић, који је крајем недеље заменио Зорана Милинковића.

Црно-бели нису победили на свом терену још од августа и прекинули су низ од три утакмице без победе у Хумској.

У екипи актуелног шампиона није било неколицине стандардних играча, међу којима ни капитена Саше Илића ни Стефана Бабовића.

Партизан је од почетка нападао али је повео Јавор у деветом минуту после велике грешке Остојића. Он је био сам, почињао је напад Партизана и желео је да дода лопту до Фабрисија, али је Дражић пресекао пас, изашао испред голмана Живка Живковића коме је кроз ноге послао лопту за вођство Јавора.

Друловић је већ у 15. минуту морао да направи измену, уместо капитена Дарка Брашанца који се повредио, ушао је Никола Нинковић.

У наредних 15-ак минута Партизан је заиграо боље и имао је три прилике. У два наврата у добрим приликама је био Валери Божинов, први пут је шутирао преко гола, а затим му је одбранио голман Владан Ђогатовић. Покушао је Живковић, али се резултат није мењао све до 29. минута.

Живковић је извео корнер са леве стране, лопта је пала у петерац на ногу Остојићу који је снажним ударцем послао у мрежу и искупио се за грешку код гола Јавора.

Шест минута касније Партизан је повео. Живковић је повукао лопту по десној страни, ушао у средину и шутирао са ивице казненог простора. Лопта је на путу до мреже закачила играча Јавора Ђорђа Црномарковића, преварила голмана и од пречке се одбила у гол.

Одбрана Партизана је у првом полувремену била лоша, играчи су се и сударали на терену, промашивали лопту, а Јавор је показао да уме опасно да запрети и казни сваку грешку противника.

На почетку другог полувремена Иван Шапоњић заменио је повређеног Марка Јевтовића.

У првих 20-ак минута другог полувремена ништа се није дешавало све док није досуђен пенал за Партизан, после старта Гајића над Живковићем, после чега је играч Јавора добио други жути картон. Живковић је извео пенал, али му је Ђогатовић одбранио. То је трећи узастопни пенал који фудбалери Партизана нису успели да искористе.

У 67. минуту гол је постигао Божинов, после лепе акције Живковића и Петровића.

Јавор је ублажио пораз у другом минуту судијске надокнаде времена када је Колаковић снажно шутирао, лопта је погодила Фабрисија и преварила голмана Партизана. Минут касније екипа из Ивањице је могла да изједначи, али је шут Зорана Швоње одбранио Живковић.

У 15. колу, наредног викенда, Партизан ће играти у Лучанима против Младости, а Јавор ће у Ивањици дочекати Јагодину.

Друловић: Играћемо све боље

БЕОГРАД – Тренер фудбалера Партизана Љубинко Друловић рекао је да је задовољан вечерашњом победом над Јавором у првенству, да ће црно-бели играти све боље, али да је забринут због повреда својих играча.

„Морамо да будемо задовољни овом победом пошто смо поклонили први гол Јавору, али је реакција после тога била одлична. Вратили смо се, играли добро, имали смо шансе. Одиграли смо добро против одличне екипе Јавора и заслужено победили. Задовољан сам са три бода, али забринут јер смо изгубили играче који су много важни за овај тим, Дарка Брашанца и Марка Јевтовића. Видећемо о каквим повредама је реч”, рекао је Друловић новинарима после утакмице.

Партизан је вечерас на свом стадиону победио Јавор са 3:2, у утакмици 14. кола Супер лиге Србије и прескочио га на трећем месту на табели. Црно-бели имају 24 бода, а Јавор бод мање. Прва је Црвена звезда са утакмицом мање и 11 бодова предности, а други је Борац из Чачка са 27 бодова.

Током утакмице са Јавором Брашанац је повредио задњу ложу, а Јевтовић колено. Вечерас нису играли капитен Саша Илић, Стефан Бабовић, Грегор Балажиц и Оумару Абубакар.

Упитан да ли ће неко од њих заиграти у четвртак у Београду у утакмици против Атлетик Билбаа, Друловић је одговорио: „Не знам”.

Он је навео да су у утакмици против Јавора млади играчи показали карактер, да има ствари које би требало поправити, али да су важна три бода, које су заслужили.

Упитан да прокоментарише игру Немање Петровића који је као леви бек играо везног играча, Друловић је рекао да је задовољан његовим наступом.

Новинаре је занимало и Друловићево мишљење о Николи Нинковићу, који је у 15. минуту заменио Брашанца.

„У последње три године није пружао оно што се од њега очекивало, надам се да ће мојим доласком у Партизан искористити шансу, али све зависи од њега”, рекао је он.

„Људи треба да буду стрпљиви, играћемо све боље из утакмце у утакмицу, треба подржати ове момке. Почели смо да прескачемо противнике који су испред нас и надам се да ћемо бити све бољи”, рекао је Друловић.

Тренер Јавора Александар Јањић рекао је да је незадовољан игром његове екипе у одбрани.

„Нисам задовољан пре свега како смо играли у дефанзиви. До сада смо у првенству примили пет голова, а вечерас три. Неке ствари нису штимале, али дали смо два гола, у појединим тренуцима смо играли добро, контролисали игру и са играчем мање у завршници имали прилику да изједначимо. Заслужена победа Партизана, честитам мојим играчима на борбеној игри”, рекао је Јањић.