Последња измена 17:22

Бајерн без грешке у Немачкој, нови пораз Челзија у Енглеској

субота, 24.10.2015. у 18:30
Рано искључење: Немања Матић (Фото Ројтерс / Еди Кијог)

У немачкој Бундеслиги фудбалери Бајерна наставили су са победама и овог викенда, пошто су у Минхену били бољи од Келна са 4:0 (2:0).

Екипа коју са клупе предводи Пеп Гвардиола задржала је максималан учинак у првих 10 првенствених кола головима Робена, Видала, Левандовског и Милера.

Фантастичан меч виђен је у Леверкузену између Бајера и Штутгарта, у којем је домаћи тим славио са 4:3 (0:0).

Штутгарт је после сат времена игре имао велику предност од 3:1, али је Бајер успео да преокрене резултат поготком Мехмедија у финишу.

„Фармацеути” су тако у само неколико дана одиграли још једну утакмицу са великим бројем голова, након што су у Лиги шампиона одиграли са Ромом 4:4.

После пет пораза заредом, коначно је тријумф забележио Вердер и то на гостовању Мајнцу 3:1 (3:0), док је Волфсбург, такође као гост, био бољи од Дармштата 1:0 (1:0). Пораз на свом терену, и поред вођства, забележили су фудбалери Хановера, који су изгубили од Ајнтрахта 2:1.

У 10. колу енглеске Премијер лиге играчи Вест Хема победили су екипу Челзија са 2:1 (1:1).

Победу „чекићарима” у лондонском дербију донео је опорављени Енди Керол у 80. минуту, када је после центаршута надвисио Герија Кејхила и главом савладао Беговића. Претходно су се у стрелце уписали Мауро Зарате у 17. за домаћина и Кејхил у 56. минуту за гостујући састав.

Челзи је од 44. минута играо са играчем мање јер је српски репрезентативац Немања Матић, због два груба прекршаја у само девет минута, зарадио црвени картон.

Занимљив дуел виђен је и у Бирмингему, а обележили су га браћа Ају. Џордан из Астон Виле и Андре из Свонсија одмерили су снаге, а на крају бољи је био старији Андре, чији је Свонси славио (2:1) управо његовим голом у финишу.

Џордану Ајуу остаје утеха да је постигао водећи гол, а преокрет „лабудова” покренуо је Гилфи Сигурсон.

Са добрим резултатима наставио је и Лестер, савладавши на свом терену минималним резултатом Кристал Палас.

Тријумфе су забележили још Вотфорд и Вест Бромвич Албион против Стоука, односно Норича.

У италијанској Серији А Емполи је савладао Ђенову са 2:0 (1:0) у деветом колу. Један од најзаслужнијих за трећу победу Емполија у шампионату био је бивши везиста Доњег Срема и чачанског Борца Раде Крунић, који је постигао свој први гол од преласка у Италију.

Коначан резултат поставио је Пјотр Зелински, играч који је асистирао Крунићу за вођство екипе из Тоскане.

Крунић је одиграо цео меч, док је за госте у последњих пола сата наступио српски интернационалац и некадашњи играч Црвене звезде Дарко Лазовић.