среда, 08.04.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:46

Реми у дербију Манчестера

недеља, 25.10.2015. у 17:53

Дерби сусрет енглеског шампионата између Манчестер јунајтеда и Манчестер ситија није оправдао очекивања. Два градска ривала одиграли су утакмицу без много прилика и голова.

Сити је овим ремијем избио на прво место на табели са 22 бода, док је Јунајтед четврти са четири бода мање.

У другој дерби утакмици 10. кола Премијер лиге, Сандерленд је славио против Њукасла са 3:0, док је Тотенхем убедљиво у гостима победио екипу Борнмута са 5:1.

Домаћин је повео већ у првом минуту меча голом Мета Ричија, али је Тотенхем врло брзо преокренуо резултат.

Прво је Хари Кејн изједначио из пенала у деветом минуту, па је Муса Дембеле у 17. повисио на 2:1, да би се до краја првог полувремена у стрелце уписао и Ерик Ламела, у 29. минуту.

Победу гостију у другом делу са још два гола потврдио је Кејн.

Тотенхем је после 10 одиграних кола на шестом месту на табели Премијер лиге са 17 бодова, док је Борнмут на 17. позицији са осам бодова.

У италијанској Серији А, у утакмицама 9. кола, фудбалери Милана савладали су на домаћем терену екипу Сасуола са 2:1, док је шампион Јувентус, такође код куће, рутински славио против Аталанте (2:0).

Милан је тешком муком дошао до бодова, иако је још од од 29. минута имао играча више, након што је Консиљи добио директан црвени картон због прекршаја.

Када је Бака два минута касније довео „росо – нере” у вођство из пенала, чинило се да екипи Синише Михајловића предстоји лак посао и убедљив успех.

Међутим, ослабљени Сасуоло успео је да изједначи резултат десетак минута после одмора и фаворита уведе у велике проблеме.

Све до завршнице изгледало је да гости односе бод са „Сан Сира” али је изненађење и вероватну Михајловићеву смену спречио Адријано поготком за драгоцену, тек четврту победу ове сезоне.

Јувентус је без већих тешкоћа надиграо Аталанту и пробио се на 12. позицију, док је Удинезе код куће забележио минималну победу против новајлије Фрозинонеа (1:0).

У немачкој Бундеслиги Борусија из Дортмунда је наставила победнички низ убедљивим тријумфом над Аугсбургом 5:1. Меч су са три тј. два гола обележили Абумејанг и Ројс, док је једини погодак за госте постигао Бобадиља.

Борусија је, после 10 одиграних кола, друга на табели са 23 бода, седам мање од првопласираног Бајерна из Минхена, док је Аугсбург последњи са само пет освојених бодова.

Ф. М.

-------------------------------------------------------------------

Ван Гал поносан на играче, Пелегрини задовољан бодом

МАНЧЕСТЕР – Тренер фудбалера Манчестер јунајтеда Луј Ван Гал рекао је данас да је задовољан игром своје екипе у дербију против градског ривала, Манчестер ситија, али не и резултатом.

„Ми смо 90 конторлисали игру против екипе као што је Манчестер сити. Не могу да се жалим, али желели смо победу, а нисмо до ње дошли”, рекао је Ван Гал за британске медије.

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Манчестер ситија одиграли су данас нерешено 0:0 у утакмици 10. кола Премијер лиге.

„Поносан сам на своје играче, били су концентрисани и фокусирани свих 90 минута. Био је тежак меч”, додао је Ван Гал.

За разлику од Ван Гала, његов колега са клупе Манчестер ситија Мануел Пелегрини задовољан је освојеним бодом, али не и игром своје екипе.

„Ако не можеш да победиш, онда немој ни да изгубиш. Задовољан сам бодом, али не волим кад моја екипа игра на овакав начин”, навео је Пелегрини.