уторак, 19.01.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 31.10.2015. у 18:38

Ливерпул бољи од Челзија у дербију енглеске Премијер лиге

Прва лигашка победа под новим тренером: фудбалери Ливерпула и „менаџер” Јирген Клоп (Фото Бета (АП) / Мет Дјуман)

Ливерпул је у дерби сусрету 11. кола енглеске Премијер лиге савладао Челзи, после преокрета, у Лондону са 3:1 (1:1).

Фудбалери домаћег тима повели су голом Рамиреса у четвртом минуту, али је Ливерпул изједначио преко Филипа Кутиња у трећем минуту надокнаде првог полувремена.

Кутињо је у 74. довео свој тим у вођство, а коначан резултат поставио је резервиста Кристијан Бентеке у 83. минуту.

То је била прва премијерлигашка победа Ливерпула под вођством тренера Јиргена Клопа, који је пре три недеље преузео тим.

С друге стране, Челзи је овим поразом, трећим код куће од почетка сезоне, наставио најлошију серију у последњих 25 година.

Репрезентативац Србије Немања Матић провео је целу утакмицу на клупи Челзија, док Бранислав Ивановић није био у тиму због повреде.

У осталим утакмицама дана Вотфорд је на домаћем терену зауставио „захуктали” Вест хем (2:0), Манчестер Јунајтед је поновио још једно бледо издање и на гостовању Кристал Паласу освојио само бод (0:0), док је нову одличну партију пружио Лестер тријумфујући у гостима против Вест Бромвич Албиона (3:2).

Њукасл је са Александром Митровићем у саставу одиграо, код куће, без голова са Стоуком (0:0) и остао у опасној зони.

Водећи на табели Манчестер сити, теже него што се очекивало, савладао је на „Етихаду” Норич са 2:1, а српски репрезентативац Александар Коларов промашио је пенал у седмом минуту судијске надокнаде другог полувремена.

Арсенал је на неугодном гостовању у Велсу био бољи од Свонсија (3:0). Тим Арсена Венгера сломио је отпор „лабудова” у другом полувремену, па је осмим тријумфом ове сезоне задржао корак са водећим Ситијем, а оба клуба сада имају по 25 бодова.

У немачкој Бундеслиги фудбалери Борусије Дортмунд и Борусије Менхенгладбах забележили су сигурне победе на гостовању, док је Шалке на домаћем терену освојио само бод против новајлије Инголштата, у утакмицама 11. кола.

Борусија Дортмунд је славила против Вердера у Бремену са 3:1 и приближила се водећем Бајерну на пет бодова, а Борусија Менхенгладбах је декласирала Херту у Берлину (4:1) и преузела четврто место на табели.

Шалке је приредио ново разочарање навијачима у Гелзенкирхену, пошто је одиграо само 1:1 са Инголштатом.

Хофенхајм је предвођен новим тренером Хубом Стевенсом освојио бод у Келну (0:0), док је Аугсбург код куће испустио победу против Мајнца примивши гол у судијској надокнади (3:3).

Ф. М.

--------------------------------------------------------------

Морињо: Неке битке је немогуће добити

Тренер фудбалера Челзија Жозе Морињо рекао је, после пораза од Ливерпула, да се не брине за своју будућност у клубу.

– Борба се наставља, али понекад постоје борбе у којима је немогуће победити. Могу да играм против било које екипе, било ког тренера, да победим, изгубим, а и више од тога. Нисам забринут за будућност – казао је Морињо.

Упитан да ли мисли да је утакмица против Ливерпула била његова последња на клупи Челсија, Морињо је одговорио са „не”.– Отићи ћу кући да пронађем тужну породицу и онда ћу покушати да погледам рагби утакмицу и мало се извучем из свега овога, а потом ћу почети да припремам тренинг за сутра ујутро – рекао је Морињо.

Говорећи о Морињу, тренер Ливерпула Јирген Клоп рекао је да је португалски стручњак велики тренер:– Мислим да нико у овој просторији не сумња да је он један од најбољих на свету. Овакве ствари се дешавају, био сам у сличној ситуацији у Дортмунду прошле године.

Новинари су Клопа питали да ли је Ливерпул спреман да се бори за титулу у Премијер лиги.– Ух, ви сте луди. Не желим да будем непријатељски настројен према вама, али ми заиста о томе не размишљамо. Можемо много боље него против Челсија, али смо данас заслужили победу, и идемо кући – одговорио је Клоп.