Последња измена 22:43

Фиорентина поново на челу Серије А

недеља, 01.11.2015. у 18:51
Гонсало Родригес стрелац за Фиорентину (Фото Бета (АП) / Маурицијо Дел’ Иноћенти)

У првој недељној утакмици 11. кола италијанске Серије А фудбалери Фиорентине победили су на свом терену Фросиноне са 4:1.

Фиорентина је до тријумфа дошла после сјајне игре у првом полувремену. Голове за тим из Фиренце постигли су Анте Ребић у 24, Гонсало Родригес у 29. Кума Бабакар у 31. из једанаестерца и Марио Суарес у 43. минуту.

Почасни гол за Фросиноне дао је Алесандро Фрара у 87. минуту.

Фиорентина је након новог тријумфа поново заузела прво место на табели са 24 бода, док је Фросиноне 17. са 10.

У преосталим утакмицама дана Болоња је победила, на свом терену, Аталанту са 3:0.

Голове за домаћина постигли су Емануеле Ђакерини у 52, Матија Дестро шест минута касније и Франко Бриенца у 85. минуту.

У термину од 15 часова одигране су још три утакмице, али на мечевима Карпи – Верона, Ђенова – Наполи и Удинезе – Сасуоло није било ни победника ни голова.

Последње две утакмице италијанског шампионата играју се сутра, а састају се Кјево и Сампдорија, односно Палермо и Емполи.

У енглеској Премијер лиги данас су одиграна два сусрета. Фудбалери Евертона победили су на свом „Гудисону” екипу Сандерленда са 6:2.

Серију голова за Евертон започео је Жерард Деулофеу у 19. минуту, Аруна Коне је био стрелац у 31, 62. и 76. минуту, Ромел Лукаку је мрежу гостију погодио у 60. минуту, док је један гол био дело фудбалера Сандерленда Себастијана Коатеса у 55. минуту.

Стрелци за Сандерленд били су Џермејн Дефо у судијској надокнади времена у првом полувремену и Стивен Флечер у 50. минуту.

У другом дуелу дана Саутемптон је, без већих проблема, савладао Борнмут са 2:0, а српски репрезентативац Душан Тадић одиграо је 80. минута за домаћина и асистирао код другог гола.

У немачкој Бундеслиги фудбалери Штутгарта су победом над Дармштатом (2:0) побегли са дна табеле.

Домаћин је повео у 68. минуту аутоголом Ђерђа Гарича који је у петерцу после корнера, главом покушао да избаци лопту, али је савладао свог голмана.

Коначан резултат поставио је Тимо Вернер после соло продора у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Штутгарт је тако остварио трећу победу у првенству и са претпоследњег, 17. места, попео се на 14. са 10 освојених бодова.

Ф. М.

-----------------------------------------------------------------

Неста: Наполи је фаворит за освајање Скудета

Бивши италијански репрезентативац Алесандро Неста рекао је да Наполи има најбољи тим у Серији А и истакао да верује да може да освоји Скудето.

Неста је на почетку сезоне прогнозирао да ће Јувентус одбранити титулу у италијанском шампионату, али је, након лошег старта сезоне „старе даме”, променио мишљење.

– Да, рекао сам да ће Јувентус освојити титули, али сам погрешио. Мој фаворит сада је Наполи, а после њега су Фиорентина, Рома и Интер – казао је Неста за „Газета дело спорт”.