Посланик СНС-а Александар Јовичић питао је министра одбране Братислава Гашића да ли је угрожена безбедност премијера Александра Вучића и, ако јесте, „до ког нивоа је угрожена”, сматрајући да грађани то треба да знају.
Јовичић је, у делу седнице српског парламента резервисаном за посланичка питања, рекао: „Педесет одсто наших грађана подржава политику владе и њеног председника и забринути су за његову безбедност. То знам, јер обилазим Србију и то питају. Кад погледате све резултате и видите где се земља данас налази, поставља се питање ко су ти људи, организације, медији или екстерне силе које желе да дестабилизују земљу, и то у тренутку када коначно покушавамо да изађемо из блата у коме смо били од 2005. до 2012. То је кључно питање. Свесни смо да премијер многима смета, зато што се бори против криминала и корупције, те пошасти за нашу економију, зато што је направио најбољи имиџ државе... Ко су људи којима смета да Србија иде на напред?”
Посланик Нове Србије Драган Јовановић рекао је да поједине локалне самоуправе доносе одлуке о отпису камата на дуговања грађана, пре свега за порез на имовину, и питао Душана Вујовића, министра финансија, хоће ли да прихвати иницијативу неколико посланика да се питање камате на овај начин реши за све.
Јовановић је рекао да смо прошле године имали катастрофалне поплаве, да су се дуговања нагомилала, а да грађани немају новца да их измире. Он је навео да су дугови већи од милијарду динара и додао: „Поједине општине као што су Нови Пазар, Ниш и Аранђеловац су већ донеле одлуке о отпису камате. Оне које то нису учиниле у великим су проблемима, јер су у међувремену имале контроле државне ревизије, која сматра да је спровођење такве одлуке од стране председника општина и начелника пореских управа кривично дело. Ми смо предложили да се омогући свим физичким и правним лицима, који би до краја ове године потписали споразум са локалним пореским управама о репрограму дуга, да своје обавезе измире до краја априла или маја идуће године и буду ослобођени плаћања камате. Мој конкретан предлог је да свима који хоће да плате главницу одмах или у периоду од шест месеци буде отписана камата.”
Посланик СДА, лидер те странке и председник Бошњачког националног већа Сулејман Угљанин питао је владу „зашто и са којим циљем, преко своје радне групе, одбија да у акциони план за мањине уврсти проблеме и предлоге Бошњака, које су предложили легитимни представници Бошњака у радној групи”.
Угљанин је казао: „Мора се имати у виду чињеница да су Бошњаци народ над којим је извршен геноцид у Сребреници, који је у Србији деведесетих година био изложен државном терору са тешким злочинима, који још нису расветљени. Легитимни представници Бошњака неће да буду неми посматрачи у радној групи за израду акционог плана за мањине, зато смо 23. новембра напустили рад у том телу. Питам владу да ли ће у акциони план за мањине уврстити предлоге од значаја за Бошњаке?”
Посланица изабрана на листи ДС-а Аида Ћоровић питала је министарства туризма, културе и привреде шта се дешава са хамамом у Новопазарској бањи у близини Новог Пазара. Она је навела да је то објекат из 15. века, да је проглашен културним добром под заштитом Завода за заштиту споменика културе и да се налази у зони заштите у Унесковој културној баштини. Аида Ћоровић је истакла да се њему сада не може ни прићи, јер га је „Исламска заједница под вођством Муамера Зукорлића узурпирала”.
Ћоровићева је навела да је Исламска заједница „Новопазарску бању прогласила вакуфом ’Хаџи Хурем’ и поставила физичко обезбеђење, па до данас ни полиција, ни било ко други не може да приђе хамаму.” Ћоровићева је додала: „Питам шта се дешава са овим објектом? Сматрам да нико нема право да под лажним именом нешто проглашава својим. То је својина свих нас који живимо у Новом Пазару, али и свих у Србији, јер је културно добро од изузетног значаја.”