Последња измена 22:03

Јокић бројао до 19, Марјановић шест, Бјелица три поена

субота, 12.12.2015. у 10:09
Никола Јокић (Бета/АП)

ДЕНВЕР - Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 19 поена, уз шест скокова и четири асистенције, у победи његовог Денвера над Минесотом, након продужетка (111:108).

Домаћин је до победе стигао после великог повратка од минус 18 и сјајне треће четвртине.

Денвер је чак имао напад за победу, али је утакмица отишла у продужетак у којем је одлично одиграо Данило Галинари и водио екипу до великог тријумфа.

Галинари је утакмицу завршио са 23 поена, а пратили су га Нелсон са 20 и Фарид са 14 поена и 12 скокова.

У пораженом саставу, други српски репрезентативац Немања Бјелица, утакмицу је завршио са три поена и две асистенције, за несто више од 12 минута проведених на терену.

Код Минесоте најзапаженији су били Вигинс и Мартин са по 22 поена, док је Карл-Ентони Таунс додао 14.

Сан Антонио Спарси победили су на свом терену Лос Анђелес Лејкерсе са 109:87, а некадашњи играч Црвене звезде Бобан Марјановић, постигао је шест поена, уз три скока, за нешто више од пет минута проведених на паркету.

„Мамузе” је до нове победе водио Ламаркус Олдриџ са 24 поена и 11 скокова, 22 је убацио Милс, а 16 Кавај Ленард.

У пораженом тиму партију каријере одиграо је руки Д'Анђело Расел са 24 убачена поена.

Екипа Голден Стејта, актуелног првака НБА, наставила је невероватну серију и стигла до 24. победе од старта новог шампионата, а овог пута Вориорси су славили на гостовању Бостону и то после два продужетка (124:119).

Бостон је одлично парирао знатно јачем Голден Стејту и након регуларног дела игре отишло се у први продужетак у којем поново било нерешено, па је питање победника решено у другом продужетку, а још једну сјајну партију пружио је звезда екипе Стефон Кари.

Кари је утакмицу завршио са 38 поена уз 11 скокова и осам асистенција, Дрејмонд Грин је додао 24 уз 11 скокова, док је Игуодала меч завршио са 13.

Код Бостона најзапаженији био је Кели Олиник са 28 поена, Бредли је убацио 19, а 18 Томас уз 10 асистенција.