Опозициони посланици поднели су захтев Скупштини Србије да се по хитном поступку разреши дужности Игор Бечић (СНС) са места потпредседника парламента зато што „није дорастао тој функцији”. Захтев су потписала 33 опозиционара, а напредњаци су им поручили да „Бечић ради са великом посвећеношћу, а свако има право да изрази своје мишљење”, али је за овај захтев потребно обезбедити већину.
Објашњавајући ову иницијативу, Наташа Вучковић (ДС) рекла је да „Бечић озбиљно крши права посланика, нарочито опозиције, јер не дозвољава да се на прави начин користи право на реплику, као и право на критику владе”. Вучковићева је истакла: „Бечић озбиљно нарушава демократски дијалог у парламенту. На последњој седници на којој се расправљало о буџету, Бечићеве злоупотребе показале су сву озбиљност нарушавања демократског парламентарног дијалога. Премијер често воли да цитира немачку канцеларку Ангелу Меркел. Ми бисмо волели да цитира и оно што је Меркелова рекла мађарском премијеру Виктору Орбану, а то је да, када имате тако широку већину, треба посебно да водите рачуна да дајете простор политичкој опозицији, цивилном друштву и медијима.”
Марко Ђуришић (СДС) рекао је да парламент треба да буде место где ће се у демократској и нормалној атмосфери дискутовати, али „Бечић апсолутно није томе дорастао”. Ђуришић је додао: „Председавајући су најодговорнији за то како парламент изгледа. Желели бисмо да пошаљемо поруку да је Србији потребан нормалан дијалог, толеранција, различито мишљење, а не свађа која може да доведе и до физичког сукобљавања неистомишљеника.”
Зоран Бабић (СНС) рекао је новинарима да је пажљиво слушао шта су рекле колеге које су поднеле захтев за разрешење Игора Бечића, истакавши: „Верујте да нисам успео да запамтим ниједан разлог за разрешење. Бечић ради свој посао са великом посвећеношћу, има велико искуство, један је, уз госпођу Гордану Чомић, од најискуснијих посланика и мислим да јако добро познаје процедуру. Бечић, за разлику од опозиције, данима и ноћима дисциплиновано присуствује седницама и гласању.” Бабић је казао да опозиција за свој захтев треба да обезбеди већину. Према пословнику о раду парламента, за избор и за разрешење потпредседника Скупштине Србије потребно је да гласа апсолутна већина посланика, дакле најмање 126.