Одбор за културу и информисање Скупштине Србије затражио је, на предлог посланика СНС-а, аутентично тумачење Закона о електронским медијима, како би се разрешиле недоумице око кандидатура за избор чланова Савета Регулаторног тела за електронске медије, а тек кад га добије биће разматрани приговори на процес кандидовања.
Ова одлука донета је после више од сат времена жучне дебате око дневног реда, будући да је Весна Марјановић (ДС), председница одбора, на дневни ред ставила разматрање приговора, а да су напредњаци инсистирали на томе да се прво затражи тумачење закона. Опозиција је оптуживала напредњаке да су унапред одлучили ко треба да буде изабран и да се „зато све ово ради”, а Душица Стојковић (СНС), која је заједно са Сањом Николић (СНС), предложила да се од Скупштине Србије затражи аутентично тумачење закона у делу који се односи на кандидовање за чланство у Савету РЕМ-а, рекла је да никога не фаворизује, већ само жели да се отклоне недоумице.
Стојковићева је рекла да је закон недоречен, да постоје приговори на досадашње кандидатуре, јер су неке организације предложиле два, а неке једног кандидата и да би недоумице било најбоље разрешити тражењем аутентичног тумачења. Марјановићева је тврдила да нема разлога за то, а Александра Јерков (ДС) казала је да је „начин на који ово радите скандалозан, али ви на такав начин водите и државу”. Небојша Татомир (СНС) рекао је да је једини скандал, „и то прворазредни скандал, то што је Милан Антонијевић присуствовао седници организација које су одлучивале кога ће кандидовати и при том још гласао за себе”.
Марјановићева је рекла да се расправљало само о једном приговору, да се нису сачекали остали, те да се на тај начин кандидати стављају у неравноправан положај: „Сад тражите тумачење, ово је последица волунтаризма и правног насиља, недопустиво да се скупштина и посланици мешају у процес, тиме се нарушава воља цивилног сектора”. Мирјана Андрић (СНС) рекла је да се прошлог петка расправљало о приговору 16 организација, да осталих није било: „Имали смо само ’Јукомов’, без печата, а тек су претходне ноћи стигли други”.
Срђан Драгојевић (СПС) предлагао је да се „ствари врате на почетак, да се понови конкурс”, прокоментарисавши и једног од кандидата, који „иде у реизбор, а човек је седео у РЕМ-у, који се није супротставио програмима испод сваког нивоа и не би требало да буде поново изабран.”
Зоран Бабић (СНС) рекао је да не види никакав разлог за нервозу и повишен тон, „бојим се да ћете следећи пут понети неки прутић и отерати нас у ћошак”, и додао: „Није истина да СНС не жели да се расправља о приговорима, желимо само да Скупштина Србије пре тога да аутентично тумачење закона. Беспотребно сте исполитизовали ово.” Наташа Вучковић (ДС) рекла је да је „ово изузетно политичко питање у земљи која има озбиљне критике за слободу медија”. Бабић је одговорио да РЕМ функционише и да му рад није угрожен.