Посланици опозиције протестовали су на почетку седнице Скупштине Србије због начина на који је она сазвана, али и због обједињавања расправе о 53 тачке дневног реда. Председница парламента Маја Гојковић рекла је да је седницу сазвала у складу са пословником. Она је додала да је обједињена расправа о 53 тачке дневног реда, зато што су то предлози за избор 53 тужиоца. Напредњаци су подсетили демократе да су они „спајали расправу о избору судија и о закону о рачуноводству”.
Марко Ђуришић (СДС) рекао је да је седница заказана у петак увече за понедељак, а да се, по пословнику, заказује најмање седам дана раније. Ђуришић је казао да ниједном речју нису образложени разлози за хитан поступак и додао: „Једини разлог је намера да се нешто сакрије и да се онемогуће посланици да у пуном капацитету расправљају о свим одлукама.” Гојковићева му је одговорила да је доста тога везано за рок и да се одлуке морају донети до Нове године, што је разлог да се, у складу с пословником, седница сазове у краћем року.
Јанко Веселиновић (ПП) тражио да се, „макар помери почетак седнице”: „Нећемо стићи да напишемо амандмане, пошто су на дневном реду 73 тачке.” Гојковићева му је рекла да се прве 53 тачке односе на персонална решења и додала: „Убеђена сам да ћете до почетка расправе о законима успети да напишете амандмане.”
Наташа Вучковић (ДС) оптужила је Гојковићеву да је сазивањем седнице у краћем року онемогућила посланику да буде благовремено обавештен и нагласила: „Имали смо мање од 48 сати да примимо ове законе.” Вучковићева је потом питала: „Ево, на пример Предлог закона о задругама, сада сте нашли да је то хитно. То је врло важан закон за сваког сељака у Србији, због тога је било изузетно важно да имамо довољно времена да се припремимо.” Зоран Бабић (СНС) је затражио од Гојковићеве да „седницу уведе у нормалан ток” и додао: „Ово троје говорника из бившег режима гласало је на седници од 29. децембра 2009, по истом овом пословнику, да се по хитном поступку споје 22 тачке дневног реда. Ту су биле одлуке о избору судија и тужилаца, закон о заштити од пожара ... На тој седници гласало се о избору 87 судија, а сада им смета гласање о избору 53 тужиоца.”