петак, 27.11.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
петак, 26.08.2016. у 08:55 Д. Тодоровић

Војводина се ремијем опростила од Европе

Новосађани у реваншу много бољи, али због тешког пораза код куће, наш тим није успео да се пласира у груну фазу Лиге Европе: Аз Алкмар – Војводина 0:0
Частан опроштај: Новица Максимовић (Фото Танјуг)

Путуј Европо, путуј без српских клубова, који полако али сигурно иду у трећу европску лигу. Први пут после толико година Србија неће имати ни једног представника у завршним такмичењима најелитнијих европских лига. Неки би казали да нам је тамо и место, с обзиром да нам играчи рано одлазе, да нам је лига све слабија и да једноставно рад по клубовима није на задовољавајућем нивоу. Војводина се синоћњим ремијем опростила од Европе, рекли бисмо да је то у овом тренутку био њен максимум против холандског тима.
Шта би било кад би било. Са само мало више умља све је могло бити другачије. Овако, наш тим је платио цех након тешког пораза код куће (0:3), пре седам дана, али, оно што је најважније, Војводина у реваншу није разочарала. У најмању руку, била је равноправан противник свом ривалу, који је у реваншу био прилично резервисан...
Новосађани се нису, без обзира на тежак пораз у првој утакмици, који им је у доброј мери умањио шансе да се домогну групне фазе Лиге Европе, уплашили свог ривала. Чак шта више, наш тим је почетној фази игре добро деловао, стекао се утисак да је тренер Лалатовић спремио добру тактику, без обзира на изостанак нападача Трујића.
Нигеријац Фрајдеј је у 26. минуту лако прошао поред Пушкарића и Антића, затим је шутирао снажно левом ногом али је голман Кордић био на месту и одличном интервенцијом спасао мрежу. Домаћин је две најзрелије прилике у првом полувремену имао преко капитена Влара. Прву у 33. минуту а другу десет минута касније, али, оба покушаја завршила су поред гола голмана Кордића.
Холанђани су се после убедљиве победе у Новом Саду потпуно определили за нешто затворенију варијанту, за тактику где се играчи неће превише трошити, јер их очекују нове обавезе у домаћем шампионату, док је Војводина силно желела да се искупи за грешке које су је скупо коштале пре седам дана. Углавном, првих 45 минута протекло је без значајнијих узбуђења.
Одмах на почетку другог поглавља меча домаћин је имао одличну шансу да поведе али се опасни Хенриксен спетљао пред смушеном одбраном Новосађана. Узвратио је Мелег, када је у 51. минуту, пошто је успео да сам себи изгради добру позицију, шутирао али само поред стативе Рокета. И у другом полувремену Војводина је играла одлучно, веома храбро. Ипак, искусна одбрана Алкмара на челу са капитеном Вларом држала је све конце у својим ногама.
Холанђани су у 59. минуту имали сјајну шансу да поведу. Најпре је Хенриксен, иначе најбољи асистент холандске екипе сјајно упослио Јохансона, уследио је оштар и прецизан ударац ка голу Војводине, али је опет голман Кордић добро интервенисао. Аз је појачавао нападе, па је који секунд касније Гарсија сјајно пронашао Фрајдеја али се Нигеријац прописно обрукао, ударцем са само пет метара. Лалатовић је у последњих пола часа игре шансу дао опасном Бабићу, чиме је показао нове амбиције у овој утакмици. Једноставно, Војводина је желеле да се са овог гостовања врати бар минималном победом...
Помало чуди резервисана игра Вујтенса, двоструког стрелца Аз Алкмара, који се синоћ буквално није ни видео на терену.
Стадион: Афас. Гледалаца: 7.000. Судија: Тобијас Штилер (Немачка). Жути картон: Вујтенс (Аз Алкмар), Мићић, Трифуновић (Војводина)
Аз Алкмар: Рокеш 7, Јохансон 6, Ван Ејден 7, Влар 7, Хапс 6, Лукасен 6, Хенриксен 7, Вујтенс 6, Јаханбакш 6 (од 77. Оверем -), Фрајдеј 6 (од 70. Вегхортст - ), Гарсија 6 (од 66. Дос Сантос -).
Војводина: Кордић 7, Милетић 7, Планић 7, Пушкарић 7, Антић 7, Максимовић 6 (од 71. Вукасовић -), Мићић 6, Малбашић 6 (од 78. Трифуновић -), Палочевић 7, Мелег 6, Ашћерић 6 (од 61. Бабић 6).