петак, 18.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 20:16

Јунајтед нокаутирао Лестер за 20 минута, Бајерн и Сити наставили победнички низ

Фудбалери Манчестер јунајтеда убедљиво су савладали актуелног шампиона, екипу Лестера са 4:1, у првом мечу шестог кола Премијер лиге. „Црвени ђаволи“ су после два везана лигашка пораза успели да тријумфују и да ставе тачку на малу резултатску кризу која их је пратила претходних дана због три неуспеха у низу у свим такмичењима. Морињови изабарницима требало је 20 минута да на колена баце шампионе, пошто су у периоду од 22. до 42. минута постигли све голове.
Аутор: Д. Поповићсубота, 24.09.2016. у 19:05
Златан Ибрахимовић (Фото Ројтерс)

Уводних 20 минута на „Олд Трафорду“ није донело превелико узбуђење, иако су домаћини у неколико наврата створили прилике. До првог поготка требало је да прође 22 минута меча, а онда је из прекида Јунајтед дошао у вођство. Блинд је извео корнер, а највиши у скоку у шеснаетерцу Лестера био је Крис Смолинг. Нападачку игру Јунајтед је наставио и после првог гола, а такав приступ исплатио им се 15 минута касније. Овога пута стрелац је био Хуан Мата, који је акцију Погбе и Лингарда крунисао пројектилом са ивице казненог простра пред којим је голман „лисица“ био немоћан. Два гола потпуно су пореметила избранике Клаудија Ранијерија, а такву ситуацију чета Жозеа Мориња искористила је максимално.

Играо се 40. минут када је уследило ново славље на „Театру снова“. Блинд је опет извео ударац из угла, проследио је лопту по земљи до Мате, који је у петерцу пронашао Рашфорда, а 18 – годишњак је без велике муке натерао Цилера да трећи пут вади лопту из мреже. Сто двадесет секунди касније Лестер је био потпуно нокаутиран. Поново су прекиди били срећни за домаћи тим, а Блинд је још једном уписао асистенцију. Извео је корнер, а на његово шут најбоље је реаговао најскупљи играч у историји фудбала, који је главом послао лоту иза леђа Лестеровог голмана. Био је то први гол Пола Погбе откако се вратио на „Олд Трафорд“, па се резултатом 4:0 отишло на одмор.

Друго полувреме није било голгетерски ефикасно као прво, пошто је виђен само један погодак, када су гости из Лестера успели да дођу до утешног гола. Нешто мало пре једног сата игре, Греј је са 25 метара упутио ударац који Давид де Хеа није могао да заустави, па  је тако резервиста „лисица“поставио коначан резултат сусрета.

Бајерн из Минхена дуго се мучио са Хамбургером за који наступа српски репрезентативац Филип Костић (ушао у игру у 67. минуту), али је два минута пре краја меча успео да дође до победе и тако је задржао максималан учинак после пет одиграних кола. Минималан тријумф немачком шампиону обезбедио је Кимих.

У сличном ритму наставио је и Манчестер сити, који је победио Свонси са 3:1. „Грађани“ су повели у деветом минуту преко Серхија Агуера, а четири минута касније изједначење Свонсију донео је Љоренте. Нерешено је био све до 65. минута, а онда  је Агуеро дошао до свог другог поготка. На 3:1 повећао је Стерлинг у 77. минуту , па је тако Гвардиолина екипа дошла до шестог тријумфа у низу у Премијер лиги.

Барселона је и без повређеног Месија успела да оствари убедљив тријумф против Хихона, који је примио пет голова. Двоструки стрелац за „каталонце“ био је Нејмар, а поготке су још постигли Рафиња, Суарез  и Туран.