четвртак, 17.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:56

Барселона извукла три бода у Валенсији у 94. минуту, сигурна победа Лестера

Фудбалери Барселоне победили су Валенсију на Местаљи са 3:2 у деветом колу шпанске Примере, а три бода „каталонцима“ донео је Лионел Меси у 94. минуту са пенала.
Аутор: Д. П.субота, 22.10.2016. у 18:31
Фудбалери Арсенала задовољни због освојеног бода против Мидлзброа (Фото Ројтерс)

Валенсија је све до 22. минута успевала да сачува своју мрежу, онда је Лионел Меси после асистенције Иван Рактића (ушао у 14. минуту када се повредио Инијеста) послао шут ка голу Валенсије. Док је лопта ишла ка мрежи, њу је прескочио Луис Суарез који се налазио у офсајду, али судија није поништио погодак, па су каталонци дошли у вођство на Местаљи. Најбољу шансу да пре одласка на одмор поравнају резултат „слепи мишеви“ су имали у 43. минуту, када је Парехо био један на један са Тег Штегеном, али је Немац реаговао на прави начин.

У другом полуврему Валенсија је за четири минута успела да дође до преокрета. Играо се 52. минут када је Мунир искористио додавање Пареха и изједначио резултат, да би 240 секунди касније Валенсија већ била у вођству. Нани је прошао по левој страни, послао је центрашут у казнени простор, а успавана одбарана гостију дозволила је Родригу да са пет метара савлада Тер Штегена. Вођство домаћина трајало је све до 62. минута. Барселона је извела први корнер на мечу, Дијего Алвес одбранио је шут Бускетса главом, али је на одбитак  натрчао Суарез који је погодио за 2:2. Деловало је да ће ово бити коначан резултат, али у четвртом минуту надокнаде досуђен је једанестерац за каталонски тим, пошто је Абденур оборио Суареза. Одговорност је преузео Меси и тако је донео нова три бода свом тиму.

Лестер је после три уазстопне утакмице без победе и само једног освојеног бода славио на свом „Пауер Кингу“ против Кристал Паласа са 3:1. Актуелни шампион повео је голом Мусе у 42. минуту, Оказаки је дуплирао предност у 63. минуту, а стрелац трећег гола десет минута пре краја меча био Фукс. Гол за госте постигао је Кабаје у 85. минуту. У дуелеу Арсенала  Мидлзброа није било погодака, а истим резултатом завршен је и сусрет Борнмаута и Тотенхема.

У Бундеслиги голеада је виђена у Иглоштату, где је истоимени клуб прокоцкао вођство од 3:0 против Борусије из Дортмунда. Домаћини су већ после сат игре имали високих 3:0. Прво је погодио Коен у раној фази меча, а онда је Лескано у 24. и 59. минуту био прецизан. Неколико секунди после трећег поготка за Дортмунд Обамејанг је смањио на 3:1.  Десет минута после Рамос је затресао мрежу на асистенцију Пулишића, а исти играч у надконади времена донео је велики бод фудбалерима из Дортмунда.