понедељак, 18.02.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:51

Ранђеловић спасао Звезду

Аутор: Ђ. Смиљанићсреда, 19.03.2008. у 22:00
Јунак меча на Бановом брду: Иван Ранђеловић је одбранио сва три пенала фудбалерима Чукаричког (Фото Живан Јовановић)

Голман браниоца дупле круне Иван Ранђеловић спасао је великог фаворита на Бановом брду и сачувао му наду да може да одбрани трофеј у најмасовнијем домаћем такмичењу: Чукарички Станком – Црвена звезда 1:1 (0:0) пеналима 0:3. Чувар мреже „црвено-белих“ поновио је подвиг славног Румуна Дукадана, који је 1986. године у финалу Купа шампиона против Барселоне у Севиљи са три одбрањена пенала донео Стеауи прву и једину титулу европског првак. Ззауставио је ударце Јанковића, Нађа и Вилотића и увео Звезду међу четири најбоље екипе у нашем купу.

Дерби четвртфинала је у потпуности оправдао тај епитет. Приказана је веома допадљива и динамична игра, до краја драматична, па је права штета што је на трибинама било само око две хиљаде гледалаца. Драма је достигла врхунац у зауставном времену када су постигнута два поготка. Звезда је повела у трећем минуту надокнаде, када је Милијаш повратну лопту Јестровића са 17 метара маестрално проследио у доњи леви угао. Рекламирали су фудбалери домаћина да је лопта на путу ка мрежи дотакла неког од играча у „црвено-белом“ дресу, који је био у офсајду, али су морали да крену с центра. Ддва минута касније изједначили су резултат. Резервиста Станојевић је очајнички послао лопту после слободног ударца са своје половине терена пред шеснаестерац гостију, она се одбила до Ћулума, који је издржао дуел са Томовићем и лако матирао немоћног Ранђеловића.

У већем делу меча домаћин је био одважан, без имало страха од великог ривала. Тренер Степановић је поставио изванредну тактику, а пријатно је изненадио и одбрамбени играч Савић, који је први пут заиграо у везном реду. После две пропуштене прилике Чукаричани су се за кратко порадовали. Лепу акцију капитена Поповића и искусног Нађа у 13. минуту Бојовић је завршио ударцем главом и лопта се нашла у мрежи. Похитали су „брђани“ једни другима у загрљај, али је арбитар Караџић показао да је стрелац био у недозвољеној позицији.

Звезда је била агресивна и борбена, али је још једанпут потврдила да је најјача приликом извођења прекида и у тим тренуцима је и била најопаснија. Чак ни од 65. минута, када је имала играча више после престрогог искључења Вишњића, упркос теренској иницијативи није успеле да створи праве прилике за гол. Мучили су Јанковићеви изабраници да акцијама пробију чврст и организован бедем испред голмана Исаиловића. Ипак, на крају су бравурама свог чувара мреже и смиреношћу играча који су изводили једанаестерце наставили поход ка пехару.

Стадион: Чукаричког. Гледалаца: 2.000. Судија: Караџић (Београд). Стрелци: 0:1 Милијаш (88), 1:1 Ћулум (90). Једанаестерци: - Јанковић (одбрана голмана), 0:1 Блажић, - Нађ (одбрана голмана), 0:2 Миловановић, - Вилотић (одбрана голмана), 0:3 Нинков. Жути каротни: Маровић, Ћулум, Јанковић, Нађ (Чукарички Станком), Томовић, Гај, Короман (Црвена звезда). Црвени картон: Вишњић (Чукарички Станком) у 65. минуту због другог жутог картона.

ЧУКАРИЧКИ СТАНКОМ: Исаиловић 7,5, Окука 7, Вилотић 7,5, Маровић 7, Вишњић 7, Нађ 7,5, Савић 7,5 (од 74. Ћулум -), Марковић 7, Марјановић 6,5 (од 46. Јанковић 7), Л. Поповић 7,5, Бојовић 7 (од 67. Станојевић -). Тренер: Степановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранђеловић 9, Милијаш 7,5, Короман 7,5 (од 89. Баркос -), Тричковски 7 (од 75. Блажић -), Томовић 7, Броновицки 7 (од 84. Анђелковић -), Гај 7,5, Нинков 7, Миловановић 7,5, Кастиљо 7, Јестровић 7. Тренер: Јанковић.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Иван Ранђеловић (Црвена звезда).