среда, 21.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
среда, 08.03.2017. у 20:13 Катарина Ивановић

Звезда славила након преокрета

Фудбалери Црвене звезде победили као гости Војводину са 3:2 (0:2) иако је противник на полувремену имао два гола предности
Прокоцкана велика предност: Пушкарић постиже други гол за Војводину већу 9. минуту (Фото Танјуг / Јарослав Пап)

После првих девет минута игре у дербију кола чинило се да ће Војводина, која је у том тренутку водила са 2:0, успети да нанесе тежак пораз шампиону. Међутим, Звезда је за само двадесет минута игре у наставку успела да преокрене резултат и да се поново одмакне на шест бодова предности најближим ривалима.

Два тима одиграла су занимљиву утакмицу, која је обиловала лепим потезима и головима, за разлику од „вечитог“ дербија одиграног четири дана раније: Војводина – Црвена звезда 2:3 (2:0).

Тренер домаће екипе Драган Ивановић начинио је једну измену у стартној постави у односу на прошли меч против Борца. Уместо Николе Трујића шансу је добио Александар Палочевић. Са друге стране тренер београдских „црвено-белих“ Миодраг Божовић је извео исти тим који је играо и у „вечитом“ дербију са Партизаном.

Војводина је повела већ у петом минуту након прве озбиљније акције. Малбашић је центрирао са десне стране ка саиграчима у казненом простору, а лопта се од голмана Манојловића одбила до Мелега који је из непосредне близине био прецизан. Четири минута касније домаћин је дуплирао предност. Малбашић је извео корнер, а Палочевић је, након лоше реакције Петковића, ударцем из петерца савладао Манојловића.

Звезда је успела да запрети противнику тек у 19. минуту када је Боакје, након асистенције Плавшића, са 12-13 метара шутирао преко гола. Гости су се у наставку меча ослободили притиска ривала, а прилику да смање резултат имали су након пола сата игре.

Плавшић је одузео лопту противничком играчу, додао је Боакјеу који је проиграо Руиза. Међутим, ударац Костариканца, који је био сам искоса са леве стране, одлично је зауставио голман Роцков. Руиз се нашао у доброј позицији у 37. минуту, али је његов ударац са 17 метара завршио поред гола.

Домаћин је у финишу полувремена имао прилику да, вероватно, реши питање победника, али Мелег није искористио стопостотну шансу. Након проигравања Малбашића капитен Војводине је „нанизао“ неколико противничких играча, али је уместо да шутира из прве дао себи превелики фор па је Доналд избацио лопту у корнер.

Звезда је много боље почела друго полувреме и за само 20 минута игре у наставку успела је да преокрене резултат. Плавшић је у 50. шутирао са десне стране, Ле Талек је кренуо на лопту, али није најјасније да ли је успео да је „закачи“. Лопта је завршила у мрежи голмана Рацкова, а погодак је приписан најпре Плавшићу, а затим Французу. Анђелковић је у 61. центрирао са левог крила, Боакје је био највиши у скоку и са седам метара поравнао резултат.

Период добре игре гостима се исплатио у 70. минуту. Канга је центрирао са леве стране, а Пушкарић је у намери да интервенише испред Боакјеа послао лопту у сопствену мрежу. Руиз је десет минутња пре краја могао да реши питање победника. Костариканац је прошао кроз казнени простор противника, дошао до петерца, али је Роцков одбранио његов ударац.

Последњу шансу да се врати у меч и избори позитиван резултат домаћин је пропустио у 81. минуту. Трујић је са десетак минута шутирао, али је Манојловић одлично интервенисао.

Стадион: „Карађорђе“. Гледалаца: око 8.000. Судија: Данило Грујић (Ниш). Стрелци: 1:0 Мелег (5), 2:0 Пушкарић (9), 2:1 Ле Талек (50), 2:2 Боакје (61), 2:3 Пушкарић, аутогол (70). Жути картони: Вукасовић, Спремо (Војводина), Ле Талек, Доналд, Луковић (Црвена звезда).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Планић (од 76. Трујић), Маслаћ, Антић, Вукасовић (од 83. Спремо), Бабић (од 64. Ковачевић), Мелег, Пушкарић, Палочевић, Малбашић. Тренер: Ивановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Ал. Луковић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд, Плавшић (од 84. Милић), Канга (од 87. Полетановић), Руиз, Боакје (од 90+1 Вујаклија). Тренер: Божовић.