недеља, 12.03.2017. у 19:14 Катарина Ивановић

Шампион лако против Јавора

Фудбалери Црвене звезде славили са 3:0 (1:0) головима Канге, Плавшића и Руиза
Канга је волеј ударцем „начео” мрежу Јавора (Фото Н. Неговановић)

Четири кола пре почетка плеј-офа фудбалери Црвене звезде близу су да обезбеде прво место. Они су победом над Јавором од 3:0 (1:0) задржали шест бодова предности у односу на конкуренте и сада се налазе у серији од 17 мечева без пораза у Суперлиги. До победе, 21. у шампионату дошли су головима Канге, Плавшића и Руиза.

Две екипе су одиграле занимљиво прво полувреме у ком су имале 14 удараца ка голу противника (Звезда 10, Јавор 4). Домаћин је углавном имао иницијативу, али ни гости се нису определили само за одбрану свог гола пошто су у неколико наврата имали добре прилике за гол.

Јавор је запретио у шестом минуту када је лопта након грешке Фримпонга стигла до Трипковића који је био усамљен на шест-седам метара. Међутим, нападач гостујуће екипе није успео да примири лопту па је пропала добра прилика за његов тим.

Канга је могао да доведе своју екипу у вођство три минута касније када се одлучио за шут са 25 метара, али је Ђогатовић „парадом“ избацио лопту у корнер. Најбољу прилику у првом делу пропустио је Боакје. Нападач из Гане је након корнера остао сам на пет метара од противничког гола, а његов ударац зауставио је одлични Ђогатовић. Он је нову прилику да постигне погодак пропустио у 21. минуту након шута са двадесетак метара. Ипак, противнички голман је трећом интервенцијом у кратком временском периоду сачувао своју мрежу.

Екипа из Ивањице је у 25. минуту показала да на највећи српски стадион није дошла да се брани. Амановић је шутирао снажно са дистанце, а његов ударац је зауставио Манојловић.

Иницијатива домаћина се исплатила у 29. минуту. Александар Луковић је додао лопту до Анђелковића који је прошао по левој страни и центрирао ка саиграчима у шеснаестерцу. Лопта је стигла до Канге који је волеј ударцем са 15 метара савладао Ђогатовића.

Велику шансу за изједначење гости су имали само четири минута касније. Манојловић је лоше проценио лет лопте, она је дошла до Митошевића, али је играч Јавора шутирао право у противничког голмана.

Два минута игре у наставку била су довољна Звезди да дуплира предност. Канга је започео акцију, додао је лопту до Петковића који је са десне стране центрирао до Плавшића. Омалени везиста је шест-седам метара послао лопту у Ђогатовићев гол.

Руиз у 59. минуту није искористио добру прилику којом је могао да реши питање победника. Костариканац се нашао сам пред противничким голом, али је његов ударац зауставио Ђогатовић. Он се за тај промашај искупио прелепим поготком седам минута пре краја меча када је са ивице шеснаестерца, искоса са леве стране, погодио је супротни угао Ђогатовићевог гола. У међувремену Боакје, који је постигао три гола у пролећном делу шампионата, погодио је стативу.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 4.834. Судија: Владо Глођовић (Врбас). Стрелци: 1:0 Канга (29), 2:0 Канга (47), 3:0 Руиз (83). Жути картони: Трипковић, Каришик (Јавор).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић 6,5, Петковић 7, Фримпонг 7, Ал. Луковић 7, Анђелковић 7,5, Ле Талек 6,5, Доналд 7, Плавшић 7,5, Канга 7,5 (од 79. Милијаш), Руиз 7 (од 86. Милић), Боакје 6,5 (од 72. Вујаклија). Тренер: Божовић.

ЈАВОР: Ђогатовић 7, Ристовски 6, Миловић 6, Каришик 6, Амановић 6, Милановић 6 (од 86. Киковић), Митошевић 6, Гафуров 6, Цветковић 6 (од 63. Маричић), Елиомар 6 (од 75. Илић), Трипковић 5,5. Тренер: Благојевић.