уторак, 27.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 19.03.2017. у 17:16 Катарина Ивановић

Звезди припала голеада на Бановом брду

Фудбалери Црвене звезде савладали Чукарички са 4:3 (2:1) у 27. колу домаћег шампионата. – По један пенал на обе стране. – Домаћин ниједном није водио, али је два пута изједначио
(Фото Танјуг)

Седам голова, два једанаестерца и неколико одличних прилика на обе стране виђено је у дерби мечу између Чукаричког и Црвене звезде одиграном на Бановом брду. Домаћин је два пута стизао предност „црвено-белих“, али је шампион на крају славио поготком Анђелковића седам минута пре краја меча: Чукарички – Црвена звезда 3:4 (1:2).

„Бело-црни“ су након четири победе и једног ремија претрпели први пораз у пролећном делу шампионата. Са друге стране Звезда није претрпела пораз ни на 18. узастопном мечу, а двонедељну паузу због репрезентативних утакмица дочекаће са шест бодова предности у односу на Партизан.

Иако је тренер домаће екипе Ненад Лалатовић рекао да је наступ Богосавца и Радоњића неизвестан због повреде леви бек је заузео место у стартној постави, док нападач није био ни на „клупи“. Са друге стране његов колега Миодраг Божовић није могао да рачуна на Руиза који је повредио скочни зглоб. Костариканца је заменио Милић, а Аџић и Рачић нису били у конкуренцији за тим због обавеза у омладинском тиму.

Звезда је повела већ у осмом минуту након прве прилике. Боакје је после паса Канге изашао сам пред противничког голмана и са ивице шеснаестерца рутински матирао Петрића. Само осам минута касније „црвено-бели“ су дуплирали предност. Зорић је са леђа стартовао на Доналда који је изгубио равнотежу и пао, а арбитар Милорад Мажић је досудио једанаестерац. Одговорност да изведе најстрожу казну преузео је капитен Луковић који је шутирао у десну страну, док је голман отишао у супротни угао.

Чукарички је у 37. минуту имао прилику да смањи резултат. Капитен Бојић се ослободио свог чувара и са 20-ак метара шутирао у горњи угао Манојловићевог гола, али је лопта завршила изнад пречке. Он се за тај промашај искупио у финишу првог дела када је изнудио пенал након што га је Анђелковић оборио у казненом простору. Ожеговић је шутирао у доњи леви угао Манојловићевог гола и поготком за 1:2 вратио је неизвесност у меч.

Кајевић је одмах на почетку другог полувремена поравнао резултат. Зорић је шутирао са шест метара, али је Манојловић одбранио зицер. Лопта се ипак вратила до Зорића који се овог пута одлучио да асистира Кајевићу који је са пет метара био прецизан.

Други гол на мечу, а пети у шампионату, Боакје је постигао у 54. минуту. Петковић је прошао по десној страни и са шест метара шутирао. Голману Петрићу се мокра лопта измигољила па ју је интернационалац из Гане из непосредне близине послао у мрежу.

Домаћин се није предавао, а до новог изједначења стигли су тринаест минута касније. Јовановић је са леве стране „убацио“ лопту у казнени простор, а Јевтић је са десетак метара савладао Манојловића. Прилику да у потпуности преокрене резултат Чукарички је пропустио пет минута касније. Ожеговић је након контранапада покушао да лобује Манојловића. Лопта се одбила до Јевтића који из „мртвог угла“ није био прецизан.

Казна за тај промшај стигла је седам минута пре краја. Боакје је на пет метара од противничког гола успео да се окрене и шутне, међутим, нехотице је асистирао Анђелковићу који је са пет метара поставио коначан резултат.

Стадион: Чукаричког. Гледалаца: око 3.000. Судија: Мажић (Врбас). Стрелци: 0:1 Боакје (8), 0:2 Луковић из једанаестерца (16), 1:2 Ожеговић из једанаестерца (44), 2:2 Кајевић (48), 2:3 Боакје (54), 3:3 Јевтић (67), 3:4 Анђелковић (83). Жути картони: Богосавац, Кајевић, Ј. Јовановић (Чукарички), Милић (Црвена звезда).

ЧУКАРИЧКИ: Петрић, П. Јовановић, Лагатор, Машовић, Богосавац, Доцић (од 33. Срнић), Бојић, Зорић (од 63. Ј. Јовановић), Кајевић, Обрадовић (од 52. Јевтић), Ожеговић. Тренер: Лалатовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Ал. Луковић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд, Милић (од 60. Срнић), Канга (од 78. Вујаклија), Плавшић (од 78. Ристић), Боакје. Тренер: Божовић.