Последња измена 09:10

Срби блистали у НБА: Јокић 30, Марјановић 15 поена

субота, 25.03.2017. у 09:03
(Фото Ројтерс / Т. Р.)

ИНДИЈАНА – Српски кошаркаш Никола Јокић наставио је са сјајним партијама у НБА лиги и са 30 поена предводио Денвер до победе над Индијаном 125:117.

Јокић је за 34 минута додао 17 скокова и пет асистенција, чиме је дошао до чак 33. дабл-дабла ове сезоне, већ у првом полувремену.

Велику подршку имао је у Вилсону Чендлеру са 24 коша и Данилу Галинарију са 21, док је код Пејсерса Пол Џорџ убацио 27.

Денвер се учврстио на осмом месту Западне конференције са скором 35-37, две победе више од првог пратиоца Портланда.

Претходне ноћи запажен је био и други српски кошаркаш Бобан Марјановић, након што је за само 12 минута дао 15 поена на гостовању Орланду 87:115.

Високи центар је имао само један промашај (5/6 за два, 5/5 пенали), уз четири скока, и тако наговестио да би могао да има далеко већу минутажу у наставку сезоне. Вече у НБА лиги обележио је кошаркаш Финикса Девин Букер са невероватних 70 погодака у поразу у Бостону 130:120, а домаћина је до тријумфа предводио Ајзеа Томас са 34.

Букер је постао је тек шести играч у историји НБА лиге са више од 70 поена на једном мечу, после Вилта Чембрлена, Дејвида Томпсона, Дејвида Робинсона, Елџина Бејлора и Кобија Брајанта. Остали резултати: Шарлот - Кливленд 105:117 Вашингтон - Бруклин 129:108 Чикаго - Филаделфија 107:117 Хјустон - Њу Орлеанс 117:107 Милвоки - Атланта 100:97 Голден Стејт - Сакраменто 114:100 ЛА Лејкерс - Минесота 130:119. (Танјуг)