среда, 21.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 09.04.2017. у 19:19 Катарина Ивановић

Звезда на Бањици „оверила“ прву позицију

Фудбалери Црвене звезде као гости савладали Рад са 4:0 (1:0) у 29. колу домаћег шампионата
Погодио два пута: Срђан Плавшић (Фото И. Милутиновић)

Фудбалери Црвене звезде коло пре почетка плеј-офа обезбедили су прву позицију пошто од највећег ривала Партизана имају шест бодова предности. „Црвено-бели“ су у претпоследњем колу били бољи од Рада са 4:0 (1:0) у занимљивом мечу у ком је виђено доста прилика на обе стране.

Иако резултат показује другачије Рад је био равноправан противник у првом делу сусрета, а Звезда је питање победника решила средином другог дела са три поготка у року од осам минута.

Ричмонд Боакје је у првој половини првог полувремена пропустио три одличне прилике да доведе свој тим у вођство. Најпре је у трећем минуту након додавања Петковића са десетак метара шутирао поред гола. Тринаест минута касније је после центаршута Милића покушао главом, али је голман Мирковић одлично интервенисао. Интернационалац из Гане није био прецизан ни у 23. минуту када је шутирао са више од 20 метара, међутим, лопта је завршила тик изнад стативе.

И фудбалери Рада су изашли са жељом да се надигравају са противником иако за њих овај меч није имао резултатски значај пошто нису имали ни теоретску шансу да се пласирају у плеј-оф. Након контранапада домаће екипе три на два у 13. минуту Борко Веселиновић се нашао усамљен у противничком шеснаестерцу, али је шутирао тик изнад пречке. Само минут касније Денић је прошао поред Луковића и шутирао искоса са седам метара. Ипак, голман „црвено-белих“ Манојловић успео је да сачува своју мрежу.

Оно што није пошло за руком Боакјеу успео је Срђан Плавшић у 34. минуту. Омалени везиста је дуго „вукао“ лопту, а затим је снажно шутирао са 20-ак метара за вођство свог тима.

Домаћин је сматрао да је оштећен у 47. минуту када је Милошев пао у казненом простору након дуела са Луковићем. Судија Бојан Николић је сматрао да није било елемената да досуди најстрожу казну што је изазвало негодовање како играча и стручног штаба Рада тако и њихових навијача.

Звезда је у највећем делу другог полувремена имала лопту у поседу и иницијативу, али без изразитих прилика. А онда је дошло до несхватљивог пада у игри Рада што су гости искористили да у року од осам минута постигну три гола и реше питање победника. Ристић је у 65. минуту дуго „вукао“ лопту, ушао је у казнени простор противника, а затим је савладао Мирковића. Пет минута касније Плавшић се по други пут „уписао“ у листу стрелаца. Лопта се након покушаја Боакјеа одбила до Плавшића који је са шест-седам метара, искоса са десне стране био прецизан. Коначан резултат поставио је Марко Петковић који се након центаршута Канге нашао на другој стативи и из непосредне близине главом савладао Мирковића.

Стадион: „Краљ Петар Први“. Гледалаца: 1.500. Судија: Бојан Николић (Крагујевац). Стрелци: 0:1 Плавшић (34), 0:2 Ристић (65), 0:3 Плавшић (70), 0:4 Петковић (73). Жути картони: Пајовић, Вицо, Ћулум (Рад), Фримпонг (Црвена звезда).

РАД: Мирковић 6, Вицо 5,5, Мараш 6, Пајовић 5,5, Радивојевић 5,5, Ћулум 6 (од 69. Баиновић -), Денић 6,5 (од 61. Љубинковић -), Родић 6,5, Веселиновић 5,5 (од 60. Петковић -), Младеновић 5, Милошев 6,5. Тренер: Небојша Петровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић 7, Петковић 7, Фримпонг 6 (од 74. Полетановић -), Луковић 6,5, Ристић 7, Ле Талек 6, Доналд 6 (од 77. Милијаш -), Милић 6,5 (од 46. Милошевић 6,5), Канга 7,5, Плавшић 8, Боакје 7. Тренер: Миодраг Божовић.