Црна јакна са апликацијама Литл Ричарда или електрична гитара Fender Stratocaster Елдона Шамблина – само су неки од десетина хиљада предмета који су припадали звездама рокенрола а налазе се у Дворани славних и Музеју рокенрола у Кливленду. Изложбени простор је претрпан и експонатима као што су бела кожна јакна Ала Грина и ретке серије албума „Битлса”.
Међутим, амбиције кустоса превазилазе обичну музејску поставку. Посредно одговарајући на критику лидера „Пистолса”Џонија Ротена да је „музеј место где рокери одлазе да умру”, они наводе у каталогу да је ово „место где се показује како музика мења и одражава свет”.
Између осталог, покренули су серију тематских изложби, као што је феномен „Тинејџерског идола”. Почињу са Френком Синатром из четрдесетих година прошлог века а завршавају са Бритни Спирс. На изложбу су позване и баке и деке јер свако време има свог тинејџерског идола.
У овој фановској Меки свака генерација нађе нешто за себе: Дејвида Кесидија, Дебија Гибсона, „New kids on the block”, Елвиса Прислија, Џона Ленона, Боба Дилана, U2, између осталог. Улаз је 20 долара, они старији од 60 плаћају 14, а деца до 12. године 11 долара. Сувенири су прескупи, најобичнија разгледница кошта четири долара.Безбедносни преглед посетилаца је детаљан, као да се улази у авион. Пртљаг и капути се остављају у ормарићима, а уколико обезбеђење процени да је пртљаг сумњив, затражиће од власника да га остави у гепеку аутомобила. Забрањено је фотографисање, чак и спољашњости зграде тако да успомена на посету може само да се купи. И да буде брендирана, што је и суштина места у којем се излажу „прошлост, садашњост и будућност рокенрола”.
Управа музеја истиче да су они непрофитна организација. Тиме оснажују објективност свог редовног годишњег избора за Дворану славних. На њихов позив, 700 музичких критичара из целог света бира класике међу рокерима, хиперима, реперима. Услов је да су први албум издали пре 25 година. Видели смо експонате групе R.E.M, хип-хоп пионираGrandmaster-a, женске групе из шездесетих „Ronettes”и слушали њихов хит„Walking in the rain”.
Музеј се налази на брду изнад језера Ири. Тачније, изнад аеродрома за мале авионе и хидропланове. У облику је пирамиде, од стакла. Пирамида је повезана са халом за концерте.
Кливленд је родно место рокенрола. Овде једиск џокеј Алан Фрид (1921–1965) на радио станици W&W први пут употребио термин„rock and roll” да би описао нетипичан црни ритам и блуз музику коју је пуштао са плоча од 1951. године.Та музика коју је бирао Фрид свиђала се публици с обе стране расне границе. И она ће доминирати америчком културом до краја 20. века. Фридова ноћна емисија„Moon Dog House Rock and Roll Party” постала је култно место америчке музике и културе.
Фрид је организовао и први рок концерт, који је одржан у Кливлендској арени 21. марта 1952.
На Фридово време подсећају лебдеће каросерије аутомобила у предворју музеја. Ведро офарбане четвртасте каросерије личе на „трабанте”, љуљају се изнад глава посетилаца. И оне играју свој рокенрол.