понедељак, 18.06.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 11:06

Реми рукометаша за другу позицију

Србија у последњем колу квалификација за Европско првенство одиграла нерешено са Белорусијом – 27:27 (13:10)
Аутор: К. И.недеља, 18.06.2017. у 18:11
Ђорђић је са девет голова био најбољи стрелац на мечу Фото РСС

Рукометаши Србије ремијем су завршили квалификације за Европски шампионат који ће наредне године бити одржан у Хрватској. У меч који је одлучивао о првом мечу у групи наши су ушли десетковани повредама пошто селектор Јовица Цветковић није могао да рачуна на неколицину играча из прве поставе. Без стандардних Шешума, Вујина, Марковића, Петра Ненадића, Стојковића и са ровитим Зеленовићем српски рукометаши су после велике борбе освојили бод: Белорусија – Србија 27:27 (13:10).

Наши рукометаши су групну фазу завршили на другој позицији, а на жребу у Загребу, који ће бити одржан у петак, сазнаће ривале са којима ће се састати. Првенство Старог континента биће одржано од 12. до 28. јануара.

Головима Обрадовића и Ђорђића наши су после десет минута стекли „плус два“ (4:2). Белоруси су убрзо изједначили (5:5), а онда су серијом 6:1 стекли прву осетнију предност (11:6). Српски рукометаши су у финишу првог полувремена заиграли чврсто у одбрани, предвођени Драшком Ненадићем и Обрадовићем, и до одмора успели су да се врате (13:10).

Серија наше екипе настављена је и после одмора када су Стевановић и Орбовић смањили на „минус један“ у 35. минуту (13:12). Међутим, уместо да наши изједначе Белоруси су се предвођени одличним левим крилом Јуриноком поново одлепили (20:15). Када се чинило да тим Јовице Цветковића не може да се врати у меч уследила је нова серија српских рукометаша. У финишу сусрета распуцао се Петар Ђорђић, а придружили су му се и Дарко Ђукић и Драшко Ненадић. Такође, голмански тандем Иванишевић – Цупара имао је неколико битних одбрана када се „ломила“ утакмица. Противник је у последњи минут ушао голом предности (27:26), а имали су и напад да реше питање победника, али су се спетљали. То је искористио Немања Обрадовић који је био прецизан у последњим тренуцима сусрета.

Хала: „Спорт палас Уручје“. Гледалаца: 1.900. Судије: Ердоган и Оздениз (Турска). Искључења: Белорусија 4, Србија 6 минута. Седмерци: Белорусија 4 (2), Србија 3 (3).

БЕЛОРУСИЈА: Брука, Кулеш 2, Бабичев 1, Пуховски 3, Маткевич, Рутенка, Салдатенка, Шумак, Јуринок 7, Барању 4, Карвацки 6, Падшавалу 1, Циту, Кулак 1, Галдученко 2, Алокин.

СРБИЈА: Милић, Иванишевић (пет одбрана), Цупара (седам одбрана), Обрадовић 2, Шотић, Ђукић 3, Радивојевић 2, Ђорђић 9, Н. Илић 3, В. Илић 2, Рнић, Зеленовић, Д. Ненадић 2, Марсенић 1, Стевановић 1, Орбовић 2.