уторак, 22.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 00:01

Реми против Македонца

Наша млада фудбалска репрезентација јуче пропустила шансу да оствари прву победу на шампионату: Србија – Македонија 2:2 (1:0). – У петак против Шпаније
Аутор: Д. Тодоровићуторак, 20.06.2017. у 20:24
(Фото ФСС)

На данашњи дан Србија је на Новом Зеланду постала првак света у фудбалу за играче до 20 година. Суочени са суровом истином да по сваку цену морају да добију утакмицу против одличне Македоније наши млади фудбалери су од самог старта  показали већу жељу и веће хтење и борбеност до крајњих граница, али, нажалост ни то није било довољно за прву победу на шампионату.

Поново је на почетку утакмице Андрија Живковић показао да ће бити главна снага нашег тима. Играо се 11. минут када је уследио сјајан центаршут за Грујића. Србија је у уводним минутама меча била офанзивнија, конкретнија и одлучнија.

Пуну теренску иницијативу Србија је крунисала у 24. минуту. После неколико промашених сјајних прилика пред голом противника, уследила је добра акција. Најпре је Грујић пао у шеснаестерцу Македоније, мислећи да ће „преварити” судију, који је мирне душе за симулирање могао да му покаже други жути, да би се у наставку утакмице, опасни Ђурђевић најбоље снашао узео лопту, центрирао на петерац, лопта се затим одбила од неког играча македонске репрезентације и дошла право на ногу Мијата Гаћиновића који такву прилику не пропушта. Уследила је велика радост  наших фудбалера.

Македонци су прву прилику имали тек у 43. минуту када је Барди извео одличан слободан ударац а наш голман још боље интервенисао.

У наставку меча, у други део сусрета Србија је поново добро ушла и већ у 54. минуту имала нову прилику да повећа вођство. Била је то стопостотна прилика за Гаћиновића, који је био сам пред голом Македоније али је Алексовски сјајно интервенисао.

Македонци су се после тога некако боље организовали па је плод такве игре и стигло изједначење када је после центаршута Елмаса, наш Живковић играо руком, судија се није пуно двоумио, показавши без оклевања на  најстрожу казну. Барди је пришао лопти и са 11 метара донео изједначење својој репрезентацији.

А онда је противник кренуо још одлучније па је Македонија у 82. минуту  стигла до вођства, уследио је потпуни преокрет. Стрелац је био Ђорђев млади фудбалер Грасхоперса, који је  снажно шутирао са 20 метара а наш голман је само погледом испратио лопту у мрежу.

У самој завршници утакмице права драма на терену. Играо се 90. минут када је Ђурђевић након центаршута Живковића успео да изједначи на 2:2. Минут касније наш најбољи асистент има је дивну прилику за ново вођство...

Стадион: Здислав. Гледалаца: око 6.000.– Судија: Боби Мејден (Шкотска). Стрелци: Гаћиновић у 24, Ђурђевић 90, Барди у 62 из (једанаестерца), Ђорђев у 82. Жути картони: Грујић, Плавшић, Вељковић (Србија), Маркоски, Елмас (Македонија)

Србија: В. Милинковић Савић, Гајић (д 46. Филиповић), Јовановић, Вељковић, Антонов (од 78. Ожеговић), Максимовић, Грујић (од 52. Ристић), Плавшић, Живковић, Гаћиновић, Ђурђевић,.

Македонија: Алексовски, Мурати, Зајков, Велковски, Демири, Николов, Барди, Аврамовски (од 46. Ђорђев), Бабунски (од 58. Елмаш), Маркоски, Радевски (Пивковски).