среда, 16.08.2017. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 17:13

Звезда славила пред пут у Краснодар

„Црвено-бели“ фудбалери савладали Бачку са 3:1 (1:0) у петом колу домаћег шампионата.– Стрелци: Пешић, Фримпонг и Рачић
Аутор: К. Ивановићнедеља, 13.08.2017. у 19:05
(Фото Бета)

И након петог кола домаћег шампионата фудбалери Црвене звезде задржали су стопостотан учинак, остваривши осму победу у низу у свим такмичењима, али су „црвено-бели“ прекинули серију од седам мечева без примљеног поготка. Екипа из Љутице Богдана савладала је Бачку са 3:1 (1:0), головима Александра Пешића и Абрахама Фримпонга, начинивши лепу увертиру пред важан сусрет са Краснодаром.

Четири дана пре плеј-оф утакмице за пласман у Лигу Европе тренер Владан Милојевић је решио да одмори неке носиоце игре па је против екипе која у прва четири кола није освојила ниједан бод извео комбиновани састав без Стојковића, Савића, Канге, Доналда, Срнића, Боаћија... То се, ипак, није одразило на резултат.

Звезда је запретила у петом минуту када је после центаршута Гобељића са десне стране Пешић са десетак метара шутирао преко гола. Шест минута касније капитен Милијаш је шутирао снажно са 18 метара, али је голман Јеврић успео да избаци лопту у корнер.

Након нешто мирнијих двадесетак минута, у којима није били изгледнијих прилика, уследила је иницијатива домаће екипе. Рикардињо је у 27. минуту одлично проиграо Пешића, који је изашао сам пред противничког голмана, али је дао себи превелики фор па је Јеврић интервенисао. Минут касније Милијаш је пронашао Милића, који је шутирао искоса са десне стране, али је голман Бачке поново био успешнији. Звезда није успела да поведе ни након слободног ударца који је у 35. минуту извео Пешић са око 19 метара, али ни после покушаја Рикардиња чији ударац је са ивице петерца завршио мало поред стативе.

Звезда је у вођство дошла у 38. минуту. Након ударца Милијаша из корнера лопта је дошла до Пешића, који је са пет метара успео да да гол до тада несавладивом Јеврићу. То је био његов пети погодак у домаћем шампионату на исто толико мечева.

Бачка се у првом полувремену углавном бранила, а једину прилику је имала средином првог дела када је Спремо шутирао снажно са дистанце, али високо преко гола.

Фримпонг, који се после неколико кардиналних грешака на почетку сезоне поново нашао на терену, дуплирао је предност свог тима у 54. минуту. Милијаш је извео корнер, а Пешић је спустио лопту до штопера који је са шест метара био прецизан. Прилику да отклони све дилеме око победника пропустио је Милић три минута касније. Аџић је прошао по левој страни, упутио лопту ка Звездином везисти који је са четири-пет метара шутирао мало поред стативе.

Гости су могли да смање предност у 63. минуту када је након шута Весељка Тривуновића из слободног ударца лопта отишла мало изнад пречке. То је пошло за руком Чековићу осам минута пре краја који је након контранапада своје екипе постигао гол са десетак метара искоса са леве стране.

Коначан резултат је поставио Урош Рачић. Лопта се после Пешићевог покушаја одбила о пречку до Рачића који је са шест метара из прве послао у Јеврићеву мрежу.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 12.400. Судија: Петар Пипер (Чачак). Стрелци: 1:0 Пешић (38), 2:0 Фримпонг (54), 2:1 Чековић (82), 3:1 Рачић (86). Жути картони: Милијаш (Црвена звезда), Луковић (Бачка).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан -, Гобељић 7, Фримпонг 7, Бабић 7, Анђелковић 7, Рачић 7 (од 87. Канга -), Милијаш 7, Милић 7 (од 76. Л. Илић -), Рикардињо 6,5, Аџић 7 (од 72. Радоњић -), Пешић 7,5. Тренер: Владан Милојевић.

БАЧКА: Јеврић 7, Варга 5,5, Николић 5,5 (од 46. Мићић 5,5), Клисура 5,5, Илић 5,5, Живковић 6, Макарић 6 (од 73. Ивковић -), Спремо 6,5, Тривуновић 6, Луковић 6, Рачић 6 (од 58. Чековић 6,5). Тренер: Звездан Милошевић.

После дербија сређивање терена

Након „вечитог“ дербија, који ће бити одигран 26. или 27. августа, почеће радови на мењању травнате подлоге на стадиону „Рајко Митић“. Радови на терену, који је у очајном стању, трајаће три недеље, а из клуба су саопштили ће сами покрити финансијске трошкове који ће износити нешто више од 140 хиљада евра.

Због тога Звезда је упутила захтев Фудбалском савезу Србије да се утакмица између наше репрезентације и Молдавије, која је на програму другог септембра, одигра на стадиону Партизана.