Последња измена 14:45

Звезда се с голом заостатка враћа из Краснодара

четвртак, 17.08.2017. у 21:01
Принтскрин РТС

КРАСНОДАР - Фудбалери Црвене звезде изгубили су вечерас на гостовању од Краснодара са 2:3 у првој утакмици плеј-офа за улазак у Лигу Европа.

Голове за Краснодар постигли су Иван Игнатијев у 20, Виктор Клаесон у 46. и Сергеј Петров у 66. минуту, док су поготке за Звезду постигли Славољуб Срнић у 57. и Александар Пешић у 71.

Реванш утакмица између Црвене звезде и Краснодара играће се за седам дана у Београду.

Краснодар је боље почео утакмицу, имао је потпуну иницијативу у првих 20 минута игре, што је руском тиму и донело резултат. Михаило Риситић шутирао је са око 18 метара, голман Звезде Милан Борјан успео је да одбије лопту, а на њу натрчао Иван Игнатијев и довео свој тим до предности.

Шест минута касније Звезда је имала прву прилику на утакмици, али је његов снажан шут са око 22 метара одбранио голман домаће екипе Андреј Синицин.

Имали су црвено-бели пар минута касније још једну добру ситуацију пред голом Синицина, али је лопта после прекида који је извео Гелор Канга након одбитка од дефанзивца Краснодара Александра Мариновича завршила мало пред десне стативе.

Звезда је у наставку првог дела игре имала контролу, али није озбиљније угрозила гол Синицина.

Друго полувреме лоше је почело по Звезду, која је после мање од минут игре примила гол. Кристијан Рамирес је центрирао са леве стране, а на другој стативи пронашао је Класона који је шутирао из прве и савладао Борјана.

У 52. минуту Звезда је дошла до најбоље прилике на утакмици. Одлично су Немања Радоњић и Душан Анђелковић комбиновали по левој страни, да би потом центаршут упутио капитен црвено-белих и у петерцу упослио Ричмонда Боаћија, али је Синицин рефлексно одбранио његов ударац.

Црвена звезда је у 57. минуту смањила заостатак, а стрелац је био Срнић сјајним ударцем са око 20 метара. Синицин је само мало успео да закачи његов шут по земљи, али не и да одбрани свој гол.

Два минута касније Краснодар је постигао трећи гол, али он није признат, пошто судије нису добро процениле ситуацију. Ристић је снажно шутирао са око 20 метара, погодио је пречку и лопта је потом завршила иза гол линије, али је Борјан брзо покупио лопту, па је игра настављена.

Краснодар је у 65. минуту умало дошао до трећег гола, али је Анђелковић овај пут добро реагова и са гол линије избаци лопту у корнер после лоба Игнатијва.

Управо после тог корнера Краснодар је дошао до трећег гола. Павел Мамаев је на ивици шеснаестерца пронашао усамљеног Петрова који је ухватио волеј и прецизним ударцем савладао Борјана.

Деловало је да Звезда не може поново да дође до гола, али је у 71. минуту Немања Милић у последњи час сустигао лопту у простор коју је послао Канга и одиграо повратну ка Александру Пешићу, а овај је из прве са око пет метара савладао Синицина.

До краја сусрета битка се углавном водила на средини терена, Краснодар је имао благу иницијативу, али до праве прилике није дошао.

Утакмици на стадиону Краснодар присуствовало је 24.527 гледалаца, од чега око 1.000 Звездиних међу којима је било велики број присталица Спартака из Москве. (Бета)