Последња измена 15:01

Кошаркаши Звезде задржали максималан учинак у Јадранској лиги

недеља, 08.10.2017. у 19:08
(Фото Бета)

Кошаркашки Црвене звезде задржали су макисмалан учинак у Јадранској лиги, пошто су у трећем колу на гостовању у Љубљани победили Олимпију са 82:73 (18:29, 25:13, 21:16, 18:15).

Звезда је на гостовању против љубљанске Олимпије наступила без Џејмса Фелдина, али је екипа Душана Алимпијевића и поред тога успела да дође до победе и тако задржи максималан учинак.

Црвено-бели имали су доста проблема у првој четвртини, Олимпија је лако успевала да надмудри Звездину одбрану, али је београдски тим успоставио равнотежу у другој деоници и до полувремена предвођен Стефаном Јанковићем успео да стигне до преокрета - 43:42.

Олимпија је почетком треће четвртине поново преокренула, али је Звезда ипак успела да у финишу тог периода дође до девет поена предности -62:53.

Домаћин је у последњој деоници у неколико наврата успевао да дође до четири поена заостатка, али су гости сваки пут у тим ситуацијама успевали да зауставе налет и на крају без већих проблема да дођу то тријумфа.

Најефикаснији у победничком тиму био је Огњен Добрић са 17 поена, један мање постигао је Тејлор Рочести, а 13 је додао Јанковић. У екипи Олимпије истакао се Талор Батл са 17 поена, а Роко Баџим постигао је 12.

Звезда је прва са максимланим учинком, док Олимпија заузима шесто место са једном победом и два пораза. (Бета)