Последња измена 23:27

Фудбалери Хрватске се пласирали на Светско првенство

недеља, 12.11.2017. у 22:49
(Фото Бета/АП)

Фудбалска репрезентација Хрватске пласирала се на Светско првенство 2018. године у Русији, пошто је у Атини одиграла 0:0 против Грчке, у реванш утакмици баража.

Хрватска је у првој утакмици у четвртак у Загребу победила Грчку са 4:1 и пети пут се пласирала на Мундијал.

Грчка је имала више лопту у првом полувремену, али су гости имали боље шансе, углавном преко Ивана Перишића, који је прво шутирао поред гола, а затим је у 43. минуту са око 25 метара погодио стативу. Грчка је запретила преко Костантиноса Митроглуа али је добро одбранио голман Хрватске Данијел Субашић.

Грчка је у другом полувремену нападала, али је Хрватска била чврста у одбрани и није дозволила противнику да озбиљније угрози голмана Субашића.

Хрватска је 28. екипа која се пласирала на Светско првенство, које ће се од 14. јуна до 15. јула одржати у Русији. (Бета)