Последња измена 15:28

Нови пораз Партизана од Албе

уторак, 14.11.2017. у 22:12
(Фото И. Веселинов)

Кошаркаши Партизана изгубили су данас у Београду од немачке Албе са 96:80 (21:19, 33:21, 19:18, 23:22) у шестом колу Групе Ц Еврокупа.

У екипи Партизана истакао се Вања Маринковић са 19 поена, 10 је постигао Новица Величковић са седам скокова и једном асистенцијом, док је Патрик Милер убацио 16.

Најефикаснији у победничкој екипи бли су Спенсер Батерфилд и Маријус Григонис ;са по 20 поена, ;а по 14 су додали Денис Клифорд и Лук Сикма.

Црно-бели налазе се на шестом месту Групе Ц са једном победом и пет пораза, док је Алба друга са пет тријумфа из шест утакмица. ; ;

После неизвесне прве четвртине у којој су се екипе смењивале у вођству, а највећа предност једног тима износила четири поена, уследио је пад у игри црно-белих у другој деоници што је Алба екипа казнила.

На први одмор се отишло са два поена предности за Албу, али је немачка екипа до половине друге четвртине већ имала плус десет (26:36). Изабраници Мирослава Николића су у једном моменту пришли на пет поена заостатка, али је Алба прво полувреме завршила серијом 9:0 за вођство 40:54 на полувремену.

Кошаркаши Албе су имали сјајан проценат шута у првом полувремену, 68,8 одсто за два и 50 одсто за три поена.

Ти проценти су за нијансу пали у трећој четвртини, али је Алба одржавала високу предност која је четири минута пре краја тог дела игре износила и 23 поена (45:68).

Партизан у тим моментима никако није успевао да пронађе своју игру, ни у одбрани ни у нападу, ређали су се промашаји и грешке једна за другом. Међутим, црно-бели су у финишу треће четвртине заиграли много јаче у одбрани, што је дало резултата јер су пришли на 11 поена заостатка.

У последњу четвртину се ушло са 15 поена предности за Албу и та предсност је немачкој екипи била више него довољна за нови тријумф у Еврокупу.