Последња измена 15:40

Данска преко Ирске до Светског првенства

уторак, 14.11.2017. у 22:53
Кристијан Ериксен постигао хет-трик (Фото Бета/АП)

Фудбалска репрезентација Данске пласирала се на Светско првенство наредне године у Русији, пошто је вечерас у Даблину у реванш утакмици баража победила Ирску са 5:1.

Данска се после осам година пласирала на највећу светску смотру, а најзаслужнији за тријумф био је Кристијан Ериксен који је постигао хет-трик.

Ирска је у раној фази утакмице, односно у четвртом минуту дошла до вођства поготком Шејна Дафија, али је Данска успела да преокрене већ до полувремена.

Прво је Андреас Кристијансен у 29. минуту донео изједначење, да би само три минута касније Ериксен преокренуо.

Ирска је нешто офанзивније почела друго полувреме, али су Данци одбили налете ривала, а потом је Ериксен својим другим голом у 63. минуту практично решио питање победника.

Данска је у 74. голом Ериксена повела са 4:1, да би коначан резултат поставио Никлас Бентнер у 90. минуту из једанаестерца.

Пре три дана у Копенхагену у првој утакмици није било голова.

Светско првенство одржаће се наредног лета у Русији, а жреб група одржаће се 1. децембра у Москви.