недеља, 08.12.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:59

Звезда победом над Олимпијом из Милана завршила 2017. годину

петак, 29.12.2017. у 22:57

Кошаркаши Црвене звезде победом су завршили 2017. годину, пошто су вечерас у гостима тријумфовали против Олимпије из Милана са 91:88 (29:15, 16:25, 16:20, 30:28) у последњој утакмици 15. кола Евролиге.

Звезду је до победе предводио Џејмс Фелдин са 19, док је Милко Бјелица дао 18 поена , уз седам скокова.

У екипи Арманија истакао се Владимир Мицов са 16 поена, док су Амат Мбаје и Даирис Бертанс постигли по 14.

Црвено-бели су 11. са шест победа и девет пораза, док је Олимпија последња, 16. са четири тријумфа из 15 утакмица.

Звезда је од почетка утакмице имала предност, која је у првом полувремену, захваљујући добром шуту за три поена и чврстој одбрани, износила и 17 поена.

Армани је у финишу друге четвртине серијом 11:0 пришао Звезди на само три поена заостатка, да би на полувремену заостајао само пет поена - 45:40.

Друго полувреме донело је у потпуности изједначену игру, иако је Звезда у почетној фази поново успела да дође до двоцифрене предности - 55:45.

Армани је серијом 8:2 успео да понов ухвати прикључак и тако уведе дуел неизвесну завршницу.

У последњи минут Звезда је ушла с три поена предности, али је Владимир Мицов био прецизан са дистанце и први пут довео Армани до изједначења.

Тренер Звезде Душан Алимпијевић затражио је тајм-аут после ког је за два поентирао Фелдин, а потом је уследила добра одбрана црвено-белих и контра у којој је Бјелица изнудио фаул и два слободна бацања. Он је оба пута био прецизан и одвео Звезду на „плус четири”.

Армани је брзом тројком Мицова поново пришао на поен заостатка, али је Фелдин с линије за слободна бацања на осам секунди пре краја решио питање победника.

Алимпијевић: Одличан начин да се заврши година

Тренер кошаркаша Црвене звезде Душан Алимпијевић рекао је да је вечерашња евролигашка победа над Олимпијом из Милана одличан начин да се заврши година.

„Била је ово одлична утакмица за обе екипе. Оба тима су играла у одличним серијама. Ми смо у неизвесној завршници имали среће, али мислим да смо је заслужили током утакмице. Ово је одличан начин да завршимо ову годину”, рекао је Алимпијевић после утакмице.

„Свака победа у гостима вредна је као злато. Играли смо одлично у првој четвртини и мислим да смо заслужили да победимо. Дозволили смо им у наставку да нас притисну, али показали смо карактер и дошли до победе”, рекао је најкориснији играч утакмице Милко Бјелица.

Звезда ће у наредном колу Евролиге, 5. јануара дочекати Жалгирис из Каунаса који је у серији од пет узастопних победа.