Последња измена 08:53

Звезда убедљиво победила Цедевиту

недеља, 14.01.2018. у 20:55
(Фото И. Веселинов)

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду Цедевиту са 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26) у дерби утакмици 16. кола АБА лиге.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Џејмс Фелдин са 27 поена, док је Тејлор Рочести имао „дабл-дабл” учинак од 15 поена и 10 асистенција.

У екипи Цедевите најефикаснији је био Деметрис Николс са 13 поена, а 12 је додао Вил Чери.

Звезда се овом победом вратила на друго место на табели са 13 победа и три пораза, док је Цедевита трећа са скором 12/4.

Београдски тим је боље почео меч, контролисао је скок и играо чврсто у одбрани. С друге стране били су расположени и у нападу, где су се истакли Лесор и Фелдин, па су након прве деонице црвено-бели имали 13 поена предности - 26:13.

Цедевита ни у наставку није успела да пронађе прави ритам, успостави контролу и озбиљније запрети. Док су домаћи наставили да играју истим темпом, и на велики одмор отишли са до тада максималних 25 поена предности - 54:29. Код црвено-белих посебно се истакао Фелдин који је ; након првог полувремена забележио 20 поена (6/7 за три).

Друго полувреме није донело промене на терену. Крајем треће деонице Звезда је дошла до 33 поена предности (69:36) и имала потпуну контролу на утакмици. ;

Последња четвртина припала је Цедевити, Чери и Маркота предводили су госте за серију 15:2, али то није било довољно за преокрет. Звезда је успела да задржи предност до краја, и дође до победе која је враћа на друго место табеле. Цедевита је сада трећа са победом мање. (Бета)