петак, 16.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 16:24

Борбени, али морају још да уче

Наши рукометаши у другом колу друге фазе убедљиво поражени од Француске са 39:30 (19:12). – Сутра опроштајни меч са Белорусијом
Аутор: Лариса Петровићпонедељак, 22.01.2018. у 21:21
(Фото Танјуг)

Од нашег извештача

Загреб – Рукометна репрезентација Србије поражена је у Загребу од Француске са 39:30 (19:12), у другом колу друге фазе Европског првенства у Хрватској.

Светски шампиони оправдали су улогу фаворита и, изузев почетних 15 минута, Србији нису дозволили ни једног тренутка могућност да направи велико изненађење и дође до првих бодова у Загребу.

Српски рукометаши ће последњу утакмицу на континенталном шампионату играти сутра од 16 часова против Белорусије.

Рутинска победа Француске којом су пулени Дидијеа Динара осигурали још једну завршницу великог такмичења.

Поглед на семафор после једанаест минута игре и вођства Србије од 6:4, када је још било протока лопте у нападу, чак и пресечених напада светских шампиона, уз неколико пречки и статива Орлова били су сасвим задовољавајући.

Заправо, то вођство донела је серија Србије од 4:0, преко Јовановића, Ђукића, Бељанског и Ненадића.

Остала је Србија у егалу до половне полувремена, имала и гол предности, а онда као да су Триколори убацили у брзину, заиграли ангажованије у одбрани отежавајући бековима прилаз голу.

Две брзе контре после исхитрених шутева бековске линије донела су Французима преокрет.

Покушао је Јовица Цветковић тајм аутом, али то није уродило плодом. Све више проблема је било у нападу, техничких грешака, а Французи су мирно погађали и са две серије, прво 4:0, потом и 5:0, уз пост Србије од осам и по минута без поготка (серију прекинуо Илић са крила у 28. минуту), у завршници полувремена већ имали огромних седам голова предности.

У наставку меча Вујића је на средњем беку заменио Обрадовић, али су Французи играли у свом ритму, држећи све под контролом, мада је било неколико лепих голова Ненадић, Зеленовића и и Јовановић, међутим све то није било довољно да се парира француским експертима који су углавном искористили меч да разиграју све расположиве снаге пред последњи дуел у групи против домаћина Хрватске.

Загреб - Дворана: Арена. Гледалаца: 3.000. Судије: Гјединг и Хансен (Данска). Седмерци: Србија 1 (1), Француска 4 (2). Искључења: Србија 10, Француска 4 минута. Црвени картон: Мијајло Марсенић (Србија ) у 2. минуту.

СРБИЈА: Шешум 1, Вујић, Ђукић 1, Бељански 4, Ненадић 6 (1), Радивојевић 1, Ђорђић, Илић 4, Црноглавац, Јовановић 4, Зеленовић 7, Марсенић, Стевановић, Обрадовић 2, Цупара (5 одбрана), Иванишевић (7 одбрана, седмерац).

ФРАНЦУСКА: Думолин (9 одбрана), Ремили 3, Лагарде 1, Мем 3, Жерар 1 (4 одбране), Н. Карабатић 4, Мае 4, Абало 2, Сораиндо, Гигу, Л. Карабатић 7, Клер 2, Дипанда 3, Порт 1, Турно, Кошету 8 (1).

Марсенић поцрвенео у другом минуту

Србија је остала без пивотмена Мијајла Марсенића у другом минуту меча.

Горостасни Беранац је отвореном шаком по лицу закачио Кентина Маеа. Дански арбитри Гјединг и Хансен су тек после гледања снимка показали Марсенићу црвени картон. Тако је првотимац скопског Вардара морао на трибине после минут и 57 секунди.

Трећа није срећа

Србија и Француска су се пре синоћњег окршаја још два пута састајале на европским првенствима. Оба пута су Триколори били бољи, и то истог датума, 17. јануара.

Први пут у групи 2014. у данском Орхусу када су савили са 31:28, потом и две године касније у Кракову знатно убедљивије 36:26.

Стевановић заменио Марковића

Добривоје Марковић се после меча са Норвешком пожалио на повреду скочног зглоба. Цветковић је сачекао тренинг уочи синоћњег меча са Француском , а онда у Загреб позвао двојицу играча са ширег списка, лево крило Вању Илића и бека Дарка Стевановића.

Будући да има право у овој рунди да начини две измене, синоћ се одлучио за прву, па је против светских шампиона Француза у саставу нашао првотимац Партизана Дарко Стевановић.

На дан утакмице са Норвешком Орловима се у Загребу придружио и голман Дејан Милосављев, а још у Сплиту је повређеног Марка Вујина заменио Никола Црноглавац.